Savivaldos ir verslo popietė Vėžaičių seniūnijoje - Klaipedos-r.lt

2019 m. kovo 24 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Savivaldos ir verslo popietė Vėžaičių seniūnijoje

Vėžaičių seniūnijoje vyko paskutinis šiais metais atskiras susitikimas su vietos verslininkais, kuriame, kaip ir visuose prieš tai buvusiuose, meras Vaclovas Dačkauskas pristatė Savivaldybės pasiekimus, Administracijos direktorius Sigitas Karbaukas apibūdino sąlygų verslui kūrimo tendencijas ir galimybes, mero pavaduotoja Violeta Riaukienė ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė kvietė bendrauti ir bendradarbiauti bei pasinaudoti įvairiomis teikiamomis konsultacijomis, mokymais ir kita specialistų pagalba, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė ir vyr. specialistas Mantas Virbauskas įvardijo pagrindinius teisės aktus ir Savivaldybės įdirbį kuriant sąlygas visiems. Susitikime, į kurį atvyko 6 skirtingų sričių verslininkai, taip pat dalyvavo Vėžaičių seniūnijos seniūnas Alvydas Mockus ir jo pavaduotoja Žaneta Samoškienė.

Meras V. Dačkauskas, kalbėdamas apie sąlygas verslui, priminė, kad netrukus bus sudaromas naujas Savivaldybės plėtros strateginis planas iki 2030 m. Verslininkai, kaip ir kiti gyventojai, taip pat bus apklausiami ir galės išsakyti savo lūkesčius ir konkrečius pageidavimus, į kuriuos tikrai bus atsižvelgta.

Savivaldybė, kurdama sąlygas verslui, stengiasi atsižvelgti į pagrįstus pageidavimus ir gerinti sąlygas verslui. Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistas Mantas Virbauskas priminė Savivaldybės dokumentus ir priemones, − nuo 2006 m. įgyvendinamą Verslo rėmimo programą, 2013 m. parengtą smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo studiją, nuo 2016 m. organizuojamus savivaldos ir verslo forumus. Neseniai patvirtintas  Investuotojų atleidimo nuo žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio tvarkos aprašas taip pat ženkli parama verslui.

Savivaldybė ieško naujų informacijos teikimo verslui formų, − pavyzdžiui, įtraukia registruotas Registrų centre įmones į Įmonių GIS‘ą. Taip pačios įmonės gali orientuotis, kur kokių paslaugų ar gamybos daugiau ar trūksta, kur dar verta investuoti ir pan.

Savivaldybės kuriama infrastruktūra poilsio, rekreacinėse zonose taip pat sudaro prielaidas kurti ir plėtoti verslus, pavyzdžiui, karjerų teritorijoje.   

M. Virbauskas papasakojo ir apie sėkmingai kartu su viešąja įstaiga „Versli Lietuva“ vykdomą „Verslumo manijos“ konkursą, į kurį pateikta net 60 paraiškų. Savivaldybė šiemet nusprendė iš Smulkiojo ir vidutinio verslo programos skirti 7700 eurų prizines vietas užėmusiems verslininkams, kurie pasiūlys vertingiausias ir įdomiausias idėjas bei išsamiai pristatys jų realizavimo eigą. Šiuo metu vyksta mokymai – 6 kursai po šešias valandas, kurių dalyviai turi progą sužinoti daug naudingų sėkmingo verslo realizavimo paslapčių, bendrauti, diskutuoti. Konkurso laimėtojai, kuriuos atrinks kompetentinga komisija, toliau bus konsultuojami, jiems bus suteikta visokeriopa pagalba išsamiai pristatytas idėjas realiai įgyvendinti.  Iš šio konkurso didelę naudą gaus absoliučiai visi dalyviai – savo pateikta idėjas jie galės tobulinti, gautas žinias generuoti ir pritaikyti taip, kad jų verslai taip pat vyktų su didesniu sėkmės pagreičiu.

Susitikime dalyvavę verslininkai Savivaldybei išsakė pastabų dėl kelių, dėl apšvietimo įrengimo problemų ir pan. Savivaldybės vadovai paragino organizuoti tikslinius susirinkimus seniūnijoje, pasikviečiant specialistus iš Savivaldybės ir kitų atsakingų institucijų. „Verslios Lietuvos“ atstovai visada reikalui esant atvyksta netgi į vietą, − juolab kad jau turi atstovybę Klaipėdos regione.

Visi susirinkusieji pritarė, kad susitikimai naudingi, čia pat gamybininkai sulaukė viešojo maitinimo įmonės atstovės pasiūlymo organizuoti maitinimą įmonių darbuotojams.

Vėžaičių, kaip ir viso rajono verslininkai, kviečiami dalyvauti lapkričio 20 d. vyksiančiame Savivaldos ir verslo forume.   

Kitais metais susitikimai su verslo atstovais bus tęsiami, planuojama ieškoti naujų formų, kad jie būtų dar labiau tikslingi ir naudingi.

Daugiau nuotraukų čia.

Daiva Beliokaitė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.