Savivaldybės pavadinimo keitimas leis išgryninti rajono tapatybę - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Savivaldybės pavadinimo keitimas leis išgryninti rajono tapatybę

Klaipėdos rajono savivaldybės mero Vaclovo DAČKAUSKO teigimu, Klaipėdos rajono savivaldybei reikia pagaliau atrasti savo veidą ir Savivaldybės pavadinimą keisti į Gargždų savivaldybę.

Kodėl vėl atgimė idėja keisti Savivaldybės pavadinimą?

Vyriausybė planuoja  ateityje naikinti žiedines savivaldybes bei žodį „rajonas“ savivaldybių pavadinimuose, kuris, mokslininkų  manymu, yra sovietinis palikimas. Nubraukus žodį „rajonas“ lieka Klaipėda, tačiau mes – ne uostamiestis, mūsų rajono centras – Gargždai. Tuo mes skiriamės nuo kitų žiedinių savivaldybių, kurių centrai yra didžiuosiuose miestuose.

Klaipėdos rajonas, ne taip kaip kitos žiedinės savivaldybės, turi ne didžiajame mieste, bet savo rajono centre, Gargžduose, veikiantį teismą, prokuratūrą, policiją, mokesčių inspekciją bei kitas institucijas, reikalingas visavertei savivaldybei. Daugelį metų ieškome savo identiteto, kurį galėtume plėtoti pakeitę pavadinimą. Taip nustotume būti tapatinami su Klaipėdos miesto savivaldybe.

 Kaip manote, ar rajone nesumažės investicijų, jei pavadinime neliks žodžio Klaipėda?

Investuotojai renkasi ne savivaldybės pavadinimą, o patrauklią teritoriją, kurioje sudaromos galimybės ir palankios sąlygos vystyti esamą ar pradėti naują verslą, teikti paslaugas. Visi, planuojantys investicijas rajone, žino, kad reikia atvykti į Gargždus, į Savivaldybę. Žino, kad būtent čia – rajono centras. Žinoma, mūsų geografinė padėtis yra išskirtinė: šalia Klaipėda, magistralinis kelias, geležinkelis, jūrų ir oro uostai, puikus susisiekimas su gretimomis savivaldybėmis.  Tačiau vien to nepakanka – Savivaldybė planuoja teritorijas taip, kad verslui  būtų kuo mažiau trikdžių  pradėti investicijas. Aišku, būsimos investicijos  turi neprieštarauti galiojantiems teisės aktams ir savivaldybės  bendrajam planui. Visa tai, pakeitus pavadinimą, neišnyks. Teritorija liks tokia pati, tiesiog išgryninsime savo taptybę.

Kokia ta mūsų tapatybė? Pasigirsta nuomonių, kad pasivadinę Gargždų savivaldybe tapsime menkesni, mažiau solidūs.

Gargždų miesto vardas paminėtas dar 1253 metais Livonijos ordino ir Kuršo vyskupo žemių dalybų akte. Šiemet švęsime jubiliejinį 765-ąjį Gargždų miesto gimtadienį, o Vilnius, mūsų sostinė, šiemet šventė tik 695-ąjį. Nuo 1563 m. jau minimas Gargždų valsčius. Savivaldos teisę miestas gavo dar 1792 metais. Gargždai turi ilgą istoriją ir kas žino, koks miestas būtų šiandien, jei nebūtų sudegęs prieš ir per Antrąjį pasaulinį karą. Manau, kad atėjo laikas išeiti iš uostamiesčio šešėlio ir pradėti savarankišką gyvenimą. Turime istorinę teisę vadintis Gargždų savivaldybe. Pakeitus pavadinimą, atsiras daugiau pasididžiavimo savo kraštu, galėsimės jaustis lygiaverčiai su kitomis savivaldybėmis. Vadindamiesi Gargždų savivaldybe turėtume savo veidą ir įtvirtintume Gargždų miesto, kaip savivaldybės  centro, poziciją. Taip nebūtume tik miestas prie Klaipėdos.

Artimiausiu metu Tarybai planuojama pateikti informaciją dėl Savivaldybės pavadinimo keitimo. Išklausiusi informaciją, Savivaldybės taryba turės apsispręsti dėl pavadinimo keitimo procedūros pradėjimo. Esant teigiamai nuomonei, bus apsispręsta dėl gyventojų apklausos būdo pasirinkimo. Tačiau vien gyventojų nuomonės ir Tarybos balsavimo neužteks. Savivaldybėms pavadinimus Lietuvos Respublikos Vyriausybės teikimu suteikia ir juos keičia Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į savivaldybių tarybų siūlymus. Tikiuosi, kad Tarybos, Vyriausybės ir Seimo sprendimai bus palankūs.

Žinoma, tapus Gargždų savivaldybe, įstaigoms teks keisti iškabas, spaudus, blankus, tačiau tai – išsprendžiamos problemos. Rajono savivaldybės taryba dės visas pastangas, kad rajono gyventojai patirtų kuo mažesnę finansinę ir administracinę naštą, o labiausiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms  yra pasirengusi padengti su pavadinimo keitimu susijusias išlaidas. Rajono savivaldybės pavadinimo keitimas į Gargždų savivaldybę – svarbus sprendimas, kuris, tikiu, leis ne tik išgryninti mūsų tapatybę, suteiks galimybę didžiuotis  savo kraštu, būti lygiems tarp kaimyninių savivaldybių, bet ir sudarys galimybę centrinių institucijų darbuotojams ir visos šalies piliečiams sužinoti, kad mūsų valstybėje yra  Gargždų miestas ir jame nuo 1952 metų yra įsikūręs Klaipėdos rajono centras.

Kalbėjosi Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.