Sendvario seniūnija – bendruomeniškiausia - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 23 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Sendvario seniūnija – bendruomeniškiausia

Gegužės 10 d.  Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė pakvietė Klaipėdos rajono savivaldybės vadovus, Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkę Rasą Stasiulaitienę, Slengių parapijos kleboną Viktorą Daujotį, Tarybos narius Aivarą Vasylių, Raimondą Simonavičių, Dauparų-Kvietinių seniūnijos seniūnę Juditą Čekuolienę, seniūnijoje registruotų bendruomenių atstovus, seniūnaičius, aktyviausius gyventojus į padėkos popietę už bendruomeniškumo skatinimą ir iniciatyvas. Tuo pat metu visiems buvo papasakota apie įgyvendintą iniciatyvą seniūnijos bendruomeniškumui nustatyti ir pasidžiaugta LR socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio įteiktu apdovanojimu „Bendruomenė Švyturys 2016 – Kelias į sėkmę. Bendruomeniškiausia seniūnija – Sendvario seniūnija“. Atvykę svečiai nestokojo gražių žodžių apie seniūnijos ir visuomenininkų gražų bendravimą, pasiektus rezultatus.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai bei Tarybos nariai linkėjo seniūnei nepritrūkti idėjų, energijos ir kantrybės. Visi sutiko, kad Sendvario seniūnija – sparčiai auganti, todėl kyla iššūkių, norint į bendruomenės veiklą įtraukti naujakurius, tačiau seniūnė, būdama tikra bendruomenės lydėrė, sugeba skatinti bendruomeniškumą, generuoti idėjas bei jas tinkamai pristatyti. Savivaldybės vadovai juokavo, kad seniūnę kartais tenka ir pristabdyti, tačiau pabrėžė, kad aktyvumas, bendrystė ir pokyčiai bendruomenėjė jaučiami tada, kai ji turi matomą lyderį, gebantį sujungti skirtingų interesų žmonės bendro tikslo – geresnio gyvenimo seniūnijoje – siekimui. 

Kovo 22 d. Sendvario seniūnijos seniūnės Loretos Kuprienės iniciatyva, pritaikant adaptuotą dr. prof. Sauliaus Nefo bendruomeniškumo lygio nustatymo metodiką, siekiant pagal bendruomeniškumo seniūnijose matavimo klausimyną nustatyti Sendvario seniūnijos bendruomeniškumo indeksą, buvo sudaryta bendruomeniškumo matavimo krivūlės sudėtis, kuri susidėjo iš seniūnijoje gyvenančių politikų, seniūnijos darbuotojų, mokyklos bendruomenės, seniūnijos pilietinių organizacijų atstovų. Krivūlės sudėtis: Aivaras Vasylius, Tarybos narys; Laima Anužytė-Kilnė, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė; Lina Gedrimienė – policijos atstovė; Kęstutis Dvarionas, Jakų seniūnaitis ir Jakų bendruomenės centro pirmininkas; Lijana Simonaitytė-Sinušienė, Sendvario seniūnijos jungtinės kaimų bendruomenės pirmininkė; Romas Daugnoras, Aukštkiemių seniūnaitis; Viktoras Daujotis, Slengių parapijos klebonas; Ingryda Razutienė, seniūnijos socialinė darbuotoja; Vilma Baltuonienė, Slengių bendruomenės pirmininkė. Buvo atliekamas kokybinis tyrimas, pasirinktas apklausos metodas. Buvo apklausiami krivūlės dalyviai-ekspertai, jiems pateikiant uždarą klausimyną-anketą su 9 klausimais: kaip dažnai Savivaldybės taryboje svarstomi klausimai, susiję su bendruomeniškumu, kiek yra skiriama lėšų bendruomeniškoms idėjoms, kiek gaji savanorystė, kaip dažnai organizuojami bendruomeniški renginiai ir pan. Bendruomeniškumo indekso nustatymas padėjo Sendvario seniūnijai įsivertinti jo lygį, numatyti tolimesnius veiksmus, kad jis kiltų, įžvelgtos probleminės vietos.

Apskaičiavus Sendvario seniūnijos  bendruomeniškumo įvertinimo balus, buvo gauti 26 balai (iš 36 galimų) ir nustatyta, kad Sendvario seniūnijoje  bendruomeniškumas yra vidutinis.

Atsižvelgiant į gautus rezultatus, krivūlės nariai, ekspertai pateikė šiuos siūlymus: Sendvario seniūnijos formaliems judėjimams bendru raštu kreiptis į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą, kad kasmet skirtų didesnį finansavimą bendruomeniškoms iniciatyvoms įgyvendinti bei kreiptis į Vyriausybę su prašymu, jog būtų  numatyta daugiau programų ir finansavimo bendruomenėms; Sendvario seniūnijos bendruomenėms aktyviau teikti paraiškas įvairiems projektams, siekiant gauti didesnį finansavimą iniciatyvoms įgyvendinti; bendruomenėms, seniūnijai skatinti savanorystę, įtraukiant gyventojus į bendruomenės, seniūnijos veiklą, įgyvendinant projektus, inicijuojant įvairias socialines veiklas.

Atlikus bendruomeniškumo įsivertinimą bei pateikus paraišką dalyvauti konkurse, balandžio 12 dieną Vilniuje, Mykolo Romerio universiteto organizuotoje mokslinėje-praktinėje konferencijoje, Sendvario seniūnijai buvo įteikta bendruomeniškiausios seniūnijos nominacija. Šioje konferencijoje Sendvario seniūnė Loreta Kuprienė skaitė pranešimą tema „Praktiniai bendradarbiavimo principai tarp seniūno, seniūnaičių ir bendruomenių pirmininkų“.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.