KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
  Vadovų darbotvarkės
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
  Savivaldybės gaunamas finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Horizontalus meniu
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Gyventojams
 • Verslui
 • BENDRUOMENĖMS
 • Savaitės tema
  Seniūnijos taps savarankiškesnės, džiugins įkurtuvės

  Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas džiaugiasi, kad jau prasidėjo rudens darbymetis: ruošiami sprendimai po trijų savaičių vyksiančiam  Tarybos posėdžiui, užbaigtos ar į pabaigą eina kai kurios renovacijos, remontai, statybos, rengiami pokyčiai seniūnijų valdyme ir vystomos naujos idėjos. Tačiau savivaldos Administracijos vadovas neslepia, kad ne visi darbai vyksta taip sklandžiai ir sparčiai kaip norėtųsi. Kai užmojai dideli – pokyčiams reikia laiko.

  Šią savaitę socialiniuose tinkluose gargždiškiai džiugiai dalijasi net keliose vietose Gargžduose įrenginėjamomis vaikų žaidimų aikštelių fotografijomis. Papasakokite daugiau apie šį projektą.

  Gargždiškius pradžiuginę pokyčiai suplanuoti dar pernai ir šiemet pradėti įgyvendinti. Naujos vaikų žaidimų aikštelės Gargžduose įrenginėjamos ir tvarkomos trijose vietose. Melioratorių gatvėje aikštelė tik atnaujinama - po anksčiau pastatytais įrenginiais klojama vaikams saugi guminė danga, bus sutvarkytos aikštelės prieigos, pakloti takeliai. Prie vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ įrenginėjama žaidimo aikštelė taip pat bus su vaikams saugiomis guminėmis dangomis, takeliais. Čia stovės keturi nauji vaikų žaidimų įrenginiai. Didžiausia ir brangiausia aikštelė įrenginėjama Žalgirio ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje, netoli vadinamojo „geologų“ kvartalo. Čia naujoji vaikų žaidimų aikštelė, esanti šalia judrios gatvės, bus aptverta, ketinama pasodinti želdinių, bus pastatyti keturi įrenginiai, paklotos guminės dangos, išpilti skaldos takeliai.

  Savivalda rūpinasi ne tik Gargždų vaikais. Netrukus panašios žaidimų aikštelės bus įrengtos ir Priekulėje - Naujosios ir Amatų gatvės sankryžoje, Slengiuose - Saulės g. 1,  Plikiuose - Mokyklos g. 4, Veiviržėnuose - Mokyklos g. 1, Vėžaičiuose - Gargždų ir Mokyklos g. sankryžoje. Pagal sutartį aikštelės turi būti įrengtos iki metų pabaigos, tačiau rangovai žada darbus pabaigti anksčiau.

  Šiam projektui iš biudžeto buvo skirta 140 tūkst. eurų. Kadangi nusprendėme pirkti daugiau vaikų žaidimų aikštelių iškart, sutaupėme apie 30 tūkst. eurų. Viešųjų pirkimų konkurso metu visas aikšteles nupirkome už 110 tūkst. eurų. Planuojama tęsti vaikų žaidimų aikštelių atnaujinimą ir naujų įrengimą visame Klaipėdos rajone ir kitais metais.

  Ne kartą viešai kalbėjote, kad sieksite didesnio Klaipėdos rajono seniūnijų savarankiškumo. Šią savaitę su seniūnais aptarėte konkrečiai planuojamus pokyčius. Ar seniūnijos išties taps savarankiškenės, o seniūnai įgis daugiau galimybių veikti?

  Šią savaitę susirinkome su seniūnais ir Viešųjų pirkimų skyriaus specialistais aptarti, kaip organizuoti viešuosius pirkimus, kad kiekviena seniūnija galėtų būti savarankiškesnė ir operatyviau vykdytų veiklą. Nemažai apie tai buvome kalbėję ir diskutavę ir anksčiau, dabar priimami konkretūs sprendimai.

  Iki šiol buvo taip, kad seniūnijoms prireikus, pavyzdžiui, benzininio dalgio, Viešųjų pirkimų skyrius surinkdavo informaciją iš visų 11 seniūnijų, ko kam reikia ir tik tada skelbdavo didelį pirkimą. Šios procedūros užtrukdavo. Dabar, pagal keičiamus seniūnijų nuostatus ir rengiamą naują tvarką, kiekvienos seniūnijos seniūnas, prireikus daikto ar paslaugos, galės pirkti savarankiškai. Seniūnus konsultuos Administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus specialistas, tačiau esmė ta, kad seniūnai galės greičiau priimti sprendimus, reaguoti į gyventojų poreikius, tvarkysis savarankiškiau. Be to, nuo liepos 1-osios įsigalioję Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai taip pat suteikia daugiau galimybių paprasčiau vykdyti pirkimus iki 3 tūkstančių eurų. Seniūnai galės operatyviau remontuoti techniką, įsigyti priemonių veiklai, pirkti būtinas paslaugas. Nedideli pirkimai vyksta greičiau ir paprasčiau. Aišku, seniūnijos pirks joms skirtų kasmetinių asignavimų ribose, pirkimus tikrins ir finansininkai, ir Viešųjų pirkimų skyriaus specialistai. Tikimės, kad tai palengvins darbą seniūnams, darbai bus vykdomi sparčiau. Po metų galėsime vertinti, kaip seniūnams sekasi tvarkytis pagal naują tvarką. Galėsime palyginti ir kainas, analizuoti, kuris seniūnas iniciatyvus, taupus, išmintingai veikiantis, seniūnai galės ir pasimokyti vieni iš kitų.

  Minėjote, kad ne visi projektai vyksta taip sparčiai ir sklandžiai, kaip tikėtasi, gyventojai kartais pritrūksta kantrybės sulaukti pokyčių?

  Neįvyko Kvietinių gatvės dalies iki parko atnaujinimo Viešųjų pirkimų konkursas, nes jame dalyvavę tiekėjai pasiūlė porą kartų didesnę kainą, nei buvome planavę skirti lėšų. Biudžete buvome numatę tam tikslui skirti apie 200 tūkst. eurų, o mažiausia kaina, kurią pasiūlė galimi rangovai – apie 400 tūkst. eurų. Konkursas bus skelbiamas iš naujo, tačiau realių darbų galime tikėtis tik kitąmet pavasarį. Konkurso būdu buvo parinktas rangovas skvero prie knygyno ir „Senukų“ sutvarkymui, tikėtasi, kad pokyčių sulauksime jau šiemet, tačiau rangovas racionaliai įrodė, kad šiemet visų darbų atlikti nespėtų, todėl nuspręsta darbus operatyviai pradėti ir atlikti kitų metų pavasarį. Sudaryta sutartis tai leidžia.

  Apmaudu, kad, pavyzdžiui, bankrutuoja bendrovės „Klaipėdos vanduo“ parinktas rangovas, iš ES lėšų klojęs vandens ir nuotekų tinklus Gargždų sodų bendrijose. Rangovas nebevykdys savo įsipareigojimų, nespėjo sutvarkyti gerbūvio po atliktų darbų, kai kurie vandentvarkos tinklų klojimo darbai užsitęs, gerbūvio sutvarkymo teks palaukti, kol vėl įvyks naujas konkursas, bus parinktas naujas rangovas. Nors tai nėra savivaldybės atsakomybė, savivaldai rūpi, kaip vykdomi projektai skirti mūsų gyventojams, be to, gyventojai nesigilina, kas ir kaip vykdo projektus, jei yra kokių trikdžių, vis tiek atsakomybės reikalaujama iš savivaldos. Norių paprašyti šiek tiek kantrybės ir vandentvarkos plėtros atveju, ir dėl kai kurių kelių tvarkymo, kurie vykdomi mūsų savivaldybėje ne taip sparčiai, kaip gyventojai tikisi.

  Šią savaitę, pavyzdžiui, socialiniame tinkle „Facebook“ sulaukiau priekaišto, kad esą tik kalbame apie baseino statybas Gargžduose, o realūs darbai nevyksta. Galiu patikinti, kad tokiems dideliems projektams kaip daugiafunkcio sporto centro statyba, reikia daug paruošiamųjų darbų, užtrunka projektavimas, finansavimo paieškos. Kita vertus, ne visi gyventojai stokoja kantrybės. Nemažai jų supranta, kad statybos, tai jau ledkalnio viršūnė, o iki to laiko reikia atlikti begales darbų. Šiuo atveju, investuojant milžiniškas lėšas, tinka posakis - devynis kartus pamatuok ir tik dešimtą kartą pjauk.

  Kita vertus, suprantu ir piliečius. Aišku, daug smagiau būtų kasdien maudytis dideliame baseine jau šiandien, nei laukti dar metus ar dvejus. Tačiau savivaldoje procesai juda lėčiau, nei namuose ar versle – sugalvojai ir padarei, jei galimybės leidžia. Čia daugiau procedūrų, niuansų, terminų ir reikalavimų, kurių privalu laikytis. Realiai vertinant, džiaugsiuosi, jei man dirbant Administracijos direktoriumi, bus įkasta kapsulė į daugiafunkcio sporto centro pamatus. Iki kitų rinkimų liko mažiau nei dveji metai, jei pavyks sklandžiai užbaigti projektavimą, rasti finansavimą, parinkti rangovą ir pradėti statybos darbus, vertinsiu, kad mano komanda padirbėjo puikiai. Pasikartosiu – statybų pradžia tik ledkalnio viršūnė, iki jų pradžios reikia daug dirbti, planuoti, vertinti, derėtis, diskutuoti, rengti dokumentus ir t.t.

  Kalbant apie finansavimą šiam projektui, tebedirbame keliomis kryptimis – ieškome privataus investuotojo, renkame informaciją, kokiuose iš ES lėšų finansuojamose programose galėtume dalyvauti, tikimės pritraukti investicijų iš Valstybės investicijų programos. Rugsėjo 1-ąją rajone vėl viešėjęs Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas patikino, kad dėl daugiafunkcio sporto centro statybų Gargžduose finansavimo preliminariai jau kalbėjosi su Finansų ministru ir premjeru, pirmieji pokalbiai optimistiški, kitąmet pretenduosime į finansavimą iš šios programos.

  Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.