Siekiu, kad dirbantieji Savivaldybėje didžiuotųsi savo darbais - Klaipedos-r.lt

2018 m. sausio 18 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Savaitės tema
Siekiu, kad dirbantieji Savivaldybėje didžiuotųsi savo darbais

Šiuo metu Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje intensyviai ruošiamasi Naųjų darbams: teikiamos ataskaitos ir tvirtinami metiniai planai, planuojami konkretūs projektai, ruošiamasi 2017-ųjų savivaldybės biudžeto tvirtinimui,  rengiami sprendimai sausio 26-osios Tarybos posėdžiui.

Tačiau Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Karbausko darbotvarkėje nemažai laiko skiriama ir susitikimams su seniūnais bei Administracijos skyrių  vedėjais. Kelis kartus per dieną direktorius susitinka su Administracijos darbuotojais. Vyksta metinis valstybės tarnautojų tarnybinės  veiklos vertinimas. Nuo tarnautojų metinės veiklos įvertinimo priklauso, ar kils jo kvalifikacinė klasė ir nuo jos priklausantis atlyginimo dydis.

Kasdien susitinkate su keliais Administracijos darbuotojais ir kalbatės apie nuveiktus bei planuojamus darbus. Jau antrą kartą kaip tiesioginios vadovas  vertinate valstybės tarnautojų darbą. Kokie rezultatai?

Džiaugiuosi turėdamas galimybę su skyrių vedėjais ir seniūnais pasikalbėti skirdamas tam daugiau laiko. Galime tarsi iš šalies įvertinti nuveiktus darbus, aptarti aktualijas. Kol kas dar nė vieno darbuotojo neįvertinau prastai, tiesa kai kuriems teko pasakyti, kad gerai vertinu su savitu avansu, vildamasis, kad darbai bus atliekami kokybiškiau, operatyviau.

Prieš didžiasias metų šventes kolegoms nuolat citavau krepšininko Carmelo Anthony‘o frazę: „Mes esame komanda ne dėl to, kad dirbame kartu. Mes esame komanda todėl, kad gerbiame, pasitikime ir rūpinamės vieni kitais.“ Norėčiau, kad ši frazė Savivaldybės administracijos kolektyve taptų ne teorinė, o kasdien patiriama realybe. Pats kasdieniais darbais ir sprendimais siekiu šio tikslo.

Per darbuotojų vertinimo procedūrą siekiu ne tiek vertinti konkrečius darbus, kiek įkvėpti komandos narius dirbti taip, kad savo nuveiktais darbais, sava komanda ir darbo vieta jie išties didžiuotųsi. Kiekvienas, kuris nuoširdžiai ir su užsidegimu dirba kasdienius darbus, mano įsitikinimu, yra laimingesnis ir sekmadienio vakarą apie naują darbo savaitę galvoja su entuziazmu, o ne atsidūsėjimu: „O ne, ryt vėl į tą darbą“.

Nors nuo metinio darbuotojų vertinimo rezultatų priklauso ir jo atlyginimas, žinau, kad materialiu atlygiu už darbą galima motyvuoti pasiekti vos apie 20 proc. geresnių rezultatų. Daug labiau darbuotojų siekius ir entuziazmą, užsidegimą  dirbti keičia nematerialūs, nenuperkami dalykai – atmosfera, santykiai su kolegomis, komandos pojūtis, bendri tikslai ir nuoširdus noras jų pasiekti, darbų prasmės ir reikalingumo pojūtis.

Labai norėčiau, kad Savivaldybės administracijos darbuotojai už savo darbus, sumanymus, idėjas ir jų įgyvendinimą „sirgtų“ taip, kad tai būtų  jų asmeninis darbas, tikslas ir siekis.

Žinote, merai, direktoriai, savivaldos vadovai gali keistis, bet Administracijos darbuotojai dirba nuolat ir nuo jų daug kas priklauso, kartais – daugiau nei nuo vadovų. Todėl labai norėčiau, kad profesionalūs, patyrę savo sričių specialistai patikėtų savo įtaka savivaldos sprendimams, įgytų daugiau drąsos kurti pokyčius, susivienytų kaip komanda ir sklandžiai dirbtų dėl bendro tikslo – tinkamų sprendimų paieškos ir priėmimo, viešąjį interesą atitinkančio biudžeto lėšų naudojimo.

Kokius pokyčius kurti kviečiate Administracijos darbuotojus?

Dabar madingas terminas „lieknoji vyriausybė“. Perfrazuoju šią frazę į „lieknąją savivaldybę“ ir prašau darbuotojų įvertinti ir įvardinti, kokios pertelkinės procedūros atliekamos jų kasdieniame darbe, kaip galima būtų sutaupyti jų ir gyventojų laiko, kokių funkcijų apskritai atsisakyti ir geriau vietoj to pasiūlyti papildomų ar efektyvesnių paslaugų gyventojams. Juk kiekvienam daug smagiau dirbti prasmingus darbus, o ne atlikti monotonišką, beprasmį ir naudos nekuriantį darbą. Todėl ir kviečiu savivaldos darbuotojus kritiškai įvertinti savo kasdienius darbus, nereikalingų atsisakyti, net jei tam prireiktų ir sudėtingų procedūrų – kad ir kreipimosi į Vyriausybę dėl tvarkos ar įstatymo keitimo. Manau, kad daugeliui tai aktualu, juk sumažinus bereikalingas biurokratines proicedūras, daugiau darbo laiko liktų naujoms idėjoms ir reikalingesniems darbams.

Klaipėdos rajono savivaldybės adminbistracijoje nemažai darbuyotojų visą savo darbo laiką skiria vien gyventojų poreikių tenkinimui. Norėtųsi, kad gyventojai daugiau žinotų apie jiems teikiamas paslaugas, liktų patenkinti jų operatyvumu, kokybe ir taip pat keistų savo požiūrį į Savivaldybę, jos veiklą ir darbuotojus. Visi turime suprasti, kad nuo bendro susitelkimo priklauso, kiek daug darbų galime kartu nuveikti savo krašto labui. Tam svarbi ir bendruomenės iniciatyva, įsitraukimas, siūlymai, ir Savivaldos gebėjimas įsiklausyti, išgirsti, priimti sprendimus, atitinkančius visuomenės lūkesčius. To ir linkiu 2017-aisiais tiek Klaipėdos rajono gyventojams, tiek Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbuotojams. Dar − atlyginimu nenuperkamo kūrybingumo, užsidegimo ir entuziazmo kasdieniuose darbuose.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.