Skrydžiai iš Palangos į Vokietiją – septynių Klaipėdos regiono savivaldybių nuopelnas - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 20 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Skrydžiai iš Palangos į Vokietiją – septynių Klaipėdos regiono savivaldybių nuopelnas

Dviem savaitiniais skrydžiais – trečiadienį ir sekmadienį – Palanga sujungiama su Vokietijos miestu Dortmundu. Tiesioginės jungties su Vokietija atsiradimas – visų septynių Klaipėdos regiono savivaldybių ir VĮ Lietuvos oro uostų bendro darbo rezultatas. Skrydžius vykdo aviakompanija „WizzAir“.

Naujo skrydžio atidarymo renginyje dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Balnionienė (pirma iš kairės).

„Vokietija yra ne tik viena iš Klaipėdos regionui svarbiausių tikslinių atvykstamojo turizmo rinkų, bet ir viena prioritetinių tiesioginių užsienio investicijų bei verslo vystymo krypčių. Jau ne vienus metus trunkantis sėkmingas Klaipėdos regiono savivaldybių bendradarbiavimas džiugina įkvepiančiais bendro darbo rezultatais, kurie tampa svariu pagrindu stabiliam miesto ir regiono augimui. Neabejotinai ši tiesioginė kryptis turės teigiamos įtakos naujiems vokiečių turistų srautams jau šiemet“, – sako asociacijos „Klaipėdos regionas“ prezidentas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Siekdamos išplėsti skrydžių iš Palangos oro uosto geografiją, Klaipėdos apskrities savivaldybės ne vienus metus aktyviai ir vieningai dirbo. Džiugu, kad šis įdirbis duoda rezultatų – Palangos ir viso pajūrio regiono pasiekiamumas oro keliu didėja. Šiandien atidaromas naujas tiesioginis skrydis į Vokietiją, Dortmundą, yra ilgai laukta ir labai svarbi žinia tiek turizmo, tiek verslo atstovams. Neabejoju, kad ši oro kryptis bus populiari, pasitarnaus Klaipėdos regiono gyventojams, taip pat padės didinti Klaipėdos regiono žinomumą Vokietijoje“, – sako Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Anot asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančiosios direktorės Klaudijos Kionies, Klaipėdos regione svečiai iš Vokietijos sudaro apie 20 proc. visų užsienio turistų skaičiaus, tad Vokietija yra pagrindinė atvykstamojo turizmo rinka. Turizmo sektorius regione sukuria apie 3 proc. BVP. Praėjusiais metais, kaip ir visoje Lietuvoje, Klaipėdos regione turistų iš Vokietijos skaičius augo – skaičiuojamas padidėjimas apie 10 proc. Tiesioginis susisiekimas su vienu stipriausių regionų Vokietijoje neabejotinai atvers naujas galimybes ir tai ypač teigiamai turėtų paveikti ir jaunesnį keliaujančiųjų segmentą.

„Siekdami didesnio regiono konkurencingumo, negalime laukti, kol pokyčiai gims savaime – turime įdėti pastangų ir kartu dirbti dėl visiems naudingo bendro tikslo. Esame savivaldybių bendradarbiavimo pavyzdys Lietuvoje – pasiekiamumo ir žinomumo didinimo klausimai regionui yra prioritetiniai. Mūsų darbas šioje srityje matomas ir duodantis realių rezultatų, kurie leidžia drąsiau siekti teigiamų pokyčių. Tačiau, tikintis spartesnio regiono augimo, ateityje reikalinga aktyvi ir betarpiška privataus ir viešo sektoriaus partnerystė, kuri vienareikšmiškai galėtų tapti mūsų sėkmės garantu“, – mintimis dalijasi K. Kionies.

Dortmundas – modernus  inovacijų miestas

Dortmundas turi ypatingų ryšių su Klaipėda. Yra dokumento nuorašas (1255–1257 m.), kuriame nurodoma, kad Dortmundo miesto taryba, tuometinių Livonijos vyskupo ir Livonijos žemės magistro prašymu, atsiuntė jiems miesto teisių teksto kopiją, mat vyskupas ir magistras žadėjo tuomet kuriamą Klaipėdą pavadinti Naujuoju Dortmundu. XIX a. buvo paplitusi mintis, kad Klaipėdos įkūrimo iniciatoriai buvo vokiečių pirkliai, ypač iš Dortmundo.

Dortmunde gyvena beveik 600 tūkstančių gyventojų. Tai aštuntas pagal dydį Vokietijos miestas ir 34 Europos Sąjungos mastu. Dortmundas gali pasigirdi inovacijomis ir technologijomis, pernai miestas laimėjo skaitmeniškiausio miesto apdovanojimą. Nors šis modernus miestas yra laikomas pramoniniu, tačiau Dortmundas turi gyvą ir įvairiapusį kultūrinį gyvenimą – mieste yra gausu kultūrinių objektų: teatrų, muziejų, filharmonija, zoologijos sodas, parkų. Miestas itin turtingas savo gamta – bene pusę miesto teritorijos sudaro vandens keliai, miškai, žemės ūkio objektai ir želdiniai.

Kosmopolitiškoji Šiaurės Reino-Vestfalijos žemė, kurioje įsikūręs Dortmundas, turi maždaug 18 milijonų gyventojų ir yra didžiausia Vokietijos federalinė žemė. Tai vienas ekonomiškai stipriausių regionų ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje. Čia sukuriama per 20 proc. viso Vokietijos bendrojo vidaus produkto. Taip pat tai vienas svarbiausių komercinių centrų, čia įsikūrusios žymių Vokietijos bendrovių, veikiančių Lietuvoje, centrinės būstinės (ERGO, „Hella“, „Vilnika“).

Šiuo metu Klaipėdos regione veikia apie 30 vokiškojo kapitalo įmonių, maždaug trečdalio iš jų centrinės būstinės yra Šiaurės Reino-Vestfalijos regione. Remiantis Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) tyrimais, Vokietijos inovatyvumo gebėjimai yra pirmoje vietoje pasaulyje.

2017 metais Vokietija buvo ketvirta didžiausia Lietuvos prekybos partnerė. 

Paskutinis skrydis į Vokietiją iš Palangos oro uosto buvo vykdytas 2007 metais. Tada „flyLAL“ atsisakė reisų iš Palangos į Hamburgą.

Asociacijos „Klaipėdos regionas“ informacija

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.