Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną pagerbti lietuvių kalbos mylėtojai - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 21 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną pagerbti lietuvių kalbos mylėtojai

Klaipėdos rajono savivaldybė tradiciškai gegužės 7-ąją visus, kam svarbus skambus, teisingas ir raiškus lietuviškas žodis, pakvietė į Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtą renginį, kuriame pagerbiami spaudos darbuotojai, žurnalistai, lituanistai, bibliotekininkai, mokiniai.

Jaukioje Dovilų etninės kultūros centro salėje paminėti 115-ąsias spaudos atgavimo lotyniškais rašmenimis metines susirinko nemažas būrys lietuvių kalbos mylėtojų, kuriuos renginio organizatorė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Daiva Beliokaitė pasitiko istorinėmis įžvalgomis apie būtent Dovilų krašte veikusias draugijas, iškilius šio krašto žmones, veikusius spaudos draudimo laikotarpiu ir ženkliai prisidėjusius, kad lietuvių kalba išliktų.    

Savivaldybės vadovai – meras Bronius Markauskas ir vicemerė Violeta Riaukienė – tardami sveikinimo žodį, akcentavo, kad lietuvių kalba, o svarbiausia laisva spauda ir žodžio laisvė apskritai yra vieni iš tautos išlikimo, demokratijos pamatų. Vadovai linkėjo visiems didžiuotis sava kalba, savo kraštu ir nesustoti rašyti.

Kartu su Savivaldybės vadovais sveikinimo žodį tarė ir nuolatinių renginio rėmėjų UAB „Hidrostatybos“ atstovas – valdybos pirmininkas, Klaipėdos rajono tarybos narys Jonas Dumašius, kuris dienraščio „Vakarų ekspresas“ priedo „Mažoji Lietuva“ rengėjui Gintarui Tomkui įteikė 500 eurų premiją už Mažosios Lietuvos istorijos  liudijimus, savitumo atskleidimą per raiškius praeities žmonių paveikslus, dvasinio kultūros paveldo puoselėjimą ir įtaigų perteikimą skaitytojui. Gintarui Tomkui taip pat įteikta Savivaldybės padėka bei simbolinės dovanos.

Savivaldybės mero padėkos raštais taip pat buvo apdovanoti:

  • Feisbuko grupės „Gargždai united“ administratorė Reda Baltinaitė už  sėkmingą Gargždų miesto gyventojų įtraukimą, operatyvų ir tikslų naujienų ir problemų skelbimą, diskusijų skatinimą.
  • Portalo „Mano Gargždai“ neetatinis žurnalistas Zigmas Bitinas už išsamius ir operatyvius reportažus apie Klaipėdos rajono jaunųjų sportininkų pasiekimus.
  • J. Lankučio viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė kraštotyrai Giedrė Ilginienė − knygos apie Vytautą Majorą sudarytoja – už atsakingą ir kūrybingą darbą, krašto nematerialaus kultūros paveldo ir kalbos puoselėjimą.  
  • Lapių pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Daiva Ylienė už meilės knygai skleidimą, skaitymo skatinimą ugdant vaikų ir jaunimo kūrybiškumą,  bendradarbiavimą  ir pridėtinės vertės kūrimą bibliotekos veikloje.
  • Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Rusteikienė už kūrybingumą puoselėjant gimtąją kalbą ir literatūrą, mokinių kūrybiškumo ugdymą.
  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Deimantė Grubliauskytė – už sėkmingą dalyvavimą Nacionalinio diktanto II ture.
  • Lietuvių kalbos instituto mokslinė bendradarbė daktarė Dalia Kiseliūnaitė už lituanistikos mokslo darbus, atskleidžiančius  Klaipėdos krašto tarmių, vietos vardų ir kalbinės aplinkos savitumą, etninės kultūros puoselėjimą.
  • Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos Ic klasės mokinė Gabrielė Petruokaitę − už skaidrų ir jaunatviškai brandų žvilgsnį į savo miestą trijų kartų akimis. 

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus diplomais buvo ir apdovanoti mokiniai, dalyvavę tradiciniame rašinių apie gimtąjį kraštą konkurse. Diplomai įteikti: Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IV g klasės mokiniui Robertui Maciui, Ic klasės mokine Rugilei Birbalaitei, IIf klasės mokinei Vytautei Smulkytei, If klasės mokinėms Patricijai Šiaulytei, Julijai Viliūtei, Aušrinei Minelgaitei, Aušrai Kralikaitei, Emai Pačkauskaitei, Gabrielei Lankutytei, Beatričei Idzelytei, IIa klasės mokinėms Viltei Normantaitei, Julijai Remontaitei, Gintarei Lamsodytei, II b klasės mokinei Evelinai Dargytei, IIId klasės mokinei Aušrinei Tverskytei. Pagerbti ir mokinius ruošę mokytojai: Nerija Valinčienė, Rima Petraitienė, Zofija Vaitkuvienė, Vidas Vaitkus, Giedrė Poškienė.

Mokiniams įteikti ne tik padėkos raštai ir simbolinės dovanos, bet ir renginio rėmėjų prizai: Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ keletui mokinių skyrė 6 mėnesių prenumeratas, Gargždų krašto muziejus – nemokamą edukaciją bet kuriame filiale visai klasei, kuponus vaikams skyrė „Gargždų knygynas“, kino teatras „Minija“, „Amam“ bistro, „Desertų namai“, „Dituvos picerija“.  Klaipėdos rajono J. Lankučio viešoji biblioteka ir turizmo informacijos centras dovanojo savo leidinius.

Po apdovanojimų renginio dalyvių laukė Lietuvių kalbos instituto vyresniosios mokslo darbuotojos, Humanitarinių mokslų daktarės prof. Dalios Kiseliūnaitės paskaita „Dovilų krašto vardai“ bei ekskursija-išvyka.

Renginio metu dalyviams skambėjo Dovilų etninės kultūros centro etnologės Jolitos Vozgirdienės ir Meno skyriaus vadovo, renginių organizatoriaus Donato Bielkausko prūsiškų arfų duetas, „Tramtatulio“ dalyvių Smiltės Petraitytės, Auksės Auškelytės, Jono Cicilionio, Deiranos Rudgalvytės bei Kotrynos Stanevičiūtės dainos ir pasakojimai.

Po renginio dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti puikiais pyragais, kuriuos iškepė Priekulės kepyklėlė Cukrainė, Dovilų etninės kultūros centras bei etnologas Helmutas Lotužis.

Daugiau nuotraukų čia

Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.