Tėvų globos netekusiems vaikams – socialinių globėjų namų šiluma - Klaipedos-r.lt

2018 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Tėvų globos netekusiems vaikams – socialinių globėjų namų šiluma

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė kartu Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskiene, Socialinės paramos skyriaus vyriausiąja specialiste Airida Stoniene bei Gargždų socialinio paslaugų centro Pagalbos globėjams, įtėviams skyriaus socialine darbuotoja Aušra Nekreviče lankėsi rajono socialinių globėjų šeimose. Šiuo metu rajone yra dvi socialinės globėjos. Norą tapti socialiniu globėju yra pareiškęs ir dar vienas asmuo. Nekantriai laukiama ir kitų asmenų, norinčių ir galinčių tapti socialiniais globėjais. 

Pirmoji socialinė globėja Klaipėdos rajone – Ingida Lygnugarienė. Antroji – Skaidrė Mikalauskienė. Šiuo metu abiejų socialinių globėjų šeimos globoja po vieną vaiką. Abi moterys sutartinai tvirtina, kad laikina globa – neįkainojama patirtis ir dovana tiek globėjams, tiek vaikams. Socialinių globėjų šeimose vaikai pamato kitokį gyvenimo modelį, bendravimą. Vaikai turi ir savo pareigų, įsitraukia į šeimos gyvenimą: lanko darželį, mokyklą, ruošia namų darbus, kartu su globėjais žaidžia, padeda atlikti namų ruošos darbus, mokosi gaminti valgyti, bendrauja su globėjų vaikais, skaito knygas – tiesiog gyvena įprastą gyvenimą šeimoje, o ne valdiškuose namuose. Socialiniai globėjai vaikams dovanoja namus, žmogiškąją šilumą, suteikia galimybę patirti naujų įspūdžių, suprasti, ką reiškia gyventi kitaip. Svarbu ir tai, kad globojamų vaikų ryšys su biologiniais tėvais nenutrūksta: padedant socialiniams darbuotojams, organizuojami susitikimai su vaikų tėvais, pas kuriuos, jei išpildys visas sąlygas, vaikai grįš po laikinosios globos.

Vicemerė Violeta Riaukienė dėkojo socialiniams globėjams ir akcentavo, kad jų darbas – neįkainojamas ir tie, kurie galvoja, kad šeimos to imasi dėl pinigų – klysta: „Socialinis globėjas − tai visą parą dirbantis asmuo, kuris daro didžiulę įtaką tolimesniam vaiko gyvenimui. Socialinių globėjų perduotos vertybės, gyvenimiška patirtis ir išmintis – neišmatuojamos pinigais. Jie vaikams atiduoda save, savo šilumą, dalijasi namais. Dauguma į globos intitucijas pakliuvusių vaikų nėra matę gero šeimos pavyzdžio, todėl laikinoji globa – galimybė vaikams gyventi šeimoje, pajusti namų šilumą, pamatyti kitokį gyvenimo modelį“.

Kviečiame Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojus tapti socialiniais globėjais! Asmenys, pateikę visus reikiamus dokumentus, išklausę globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus, gavę teigiamą išvadą ir pažymėjimą, gali tapti socialiniais globėjais, kuriems bus mokamas atlyginimas.  Atlyginimas priklauso nuo globojamų vaikų skaičiaus: kai šeimoje nėra globojamas vaikas, mokama 1,5 MMA dydžio išmoka per mėnesį, už 1 globojamą vaiką, kol vaikas gyvena pas globėją, – 2 MMA, už 2 vaikus – 3 MMA, už 3–4 MMA. Taip pat socialiniams globėjams bus skiriama vienkartinė 4 VRP (488 eurų) įsikūrimo pašalpa už kiekvieną kuriamą laikinosios globos šeimoje vietą. Socialiniai globėjai taip pat turi teisę į atostogas. Į socialinių globėjų šeimas gali patekti bet kokio amžiaus vaikai iki 18 metų, kurių laikinoji globa gali tęstis iki 12 mėnesių.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.