Rugsėjo 25–26 dienomis Klaipėdos rajono savivaldybės Nevyriausybinių ir Bendruomeninių organizacijų tarybų nariai, bendruomenių atstovai dalyvavo mokymuose „Lyderių kompetencijų ugdymas“, kurie vyko Druskininkuose, delegacija susitiko su vietos bendruomenių atstovais, lankė kultūros paveldo objektus.

Įdomus susitikimas vyko Panarų „Pilnų namų“ bendruomenėje. Pirmiausia Klaipėdos rajono atstovai susipažino su bendruomenės veiklomis ir istorija. Kadangi bendruomenės misija susijusi su pagalba priklausomiems asmenims, todėl neišvengiamai buvo kalbama ir apie socialinę-psichologinę reabilitacijos programą bendruomenėje. Aplankyta Dievo Gailestingumo koplyčia, kuri buvo pastatyta ir yra išlaikoma iš piligrimų aukų. Aplankytas bendruomenės ekologinis vaistažolių ūkis ir sužinota, kaip gaminamos bendruomenės arbatos ir prieskoniai. Susipažinta su bendruomenėje naudojama vaistažolių džiovinimo technologija ir vienintele Lietuvoje džiovykla su saulės kolektoriumi, apžiūrėtas Lietuvoje energetiškai efektyvus statinys, pastatytas pagal vokišką „Passiv House“ standartą ir pirmuoju namu Lietuvoje, atitinkančiu A++ energinį standartą.

Visuomeninių organizacijų atstovai turėjo neeilinę progą dalyvauti mokymuose su lektoriumi dr. Kęstučiu Skauminu, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos docentu, probleminio mokymo specialistu, Neuromokslų instituto Molekulinės neuroonkologijos laboratorijos vadovu, gydytoju neurochirurgu, sertifikuotu saviugdos specialistu. Mokymuose pristatytos naujausios neuromokslų žinios apie smegenų veiklą ir veiksmingi bendravimo ir susikalbėjimo metodai, kurie padeda geriau suprasti mąstymo ir emocijų raiškos procesus, susijusius su gebėjimu dirbti su žmonėmis komandoje bei priimti pokyčius.

Dalyviams buvo suteikta naujų žinių ir sustiprinti gebėjimai praktiškai pritaikyti neuromokslų žiniomis pagrįstus metodus, formas ir bendravimo būdus, skirtus socialinių ir emocinių kompetencijų  ugdymui.

Klaipėdos rajono delegacija aplankė Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centrą, Merkinės piliakalnį, Liškiavos barokinį domininkonų vienuolyno ansamblį.

Išvyką vainikavo susitikimas su Gražina Auguviene, bendruomenės pirmininke VVG valdybos nare, melžėja, siuvėja, audėja, buhaltere, idėjų generatore, edukologe, pardavėja, vadybininke. Šeimos ūkį įkūrusi moteris su artimaisiais gamina įvairiausius sūrius, organizuoja edukacines programas turistams, dalyvauja bendruomenės veikloje. Ji yra tikras pavyzdys visiems, kaip išgyventi iš savo idėjos, rasti laiko visuomeninėms pareigoms, kurti ir būti laimingiems kaime ir savo veikloje.

Mokymai finansuoti Klaipėdos rajono ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo programos lėšomis.