Pernai kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ organizuotas konkursas „Verslumo manija“, kuriuo siekiama skatinti ne tik verslumą, bet ir rajono gyventojų kūrybiškumą, inovatyvumą kuriant ir plėtojant verslą, ir šiemet ieško išskirtinių ir originalių idėjų. Jo laimėtoja pernai tapusi Kristina Tamavičienė sako, kad bandyti dalyvauti konkurse tiesiog būtina – jau vien tam, kad pasitikrintum, kiek gera tavo idėja ir gautum begalę naudingų patarimų.

Lietuvoje – vieninteliai ir išskirtiniai

Laimėjimą pernai jaunajai verslininkei atnešė edukacinė programa „Magiški kiaušiniai“, skirta vaikams ugdymo įstaigose stebėti skylančius kiaušinius ir iš jų išsiritančius viščiukus. Laimėtojai buvo skirti 5000 eurų tolimesniam verslui plėtoti.

Pinigus idėjos sumanytoja investavo į verslo plėtrą: pirko inkubatorius, gyvenamuosius narvus ir jiems reikalingą įrangą. Šiuo metu užsakymai edukacijai priimami net ateinančiam pavasariui, o didelis poreikis plėtrai ir milžiniškas susidomėjimas vienintele tokia Lietuvoje edukacija kilo būtent po konkurso.

Šiais technologijų laikais, pasak K. Tamavičienės, žmonės atitolo nuo gamtos ir kaimo, vis daugiau jų gyvena miestuose ir miesteliuose, vaikai, o kartais net ir suaugę, nėra regėję išsiritančio viščiuko ar kito paukštelio. Todėl gyvybės atsiradimo procesas neša džiaugsmą ne tik vaikams, bet ir visoms ugdymo įstaigų bendruomenėms.

„Edukacija trunka 2 savaites. Pirmąją vaikai stebi inkubatoriuje besiritančius viščiukus, kurie juos stebina ir savo įvairove: spalvomis, išvaizda. Antroji savaitė skirta pasidžiaugti rezultatu, vaikai gali stebėti, kaip viščiukai auga, palaikyti juos ant rankų, neretai ir vardus duoda“, – pasakoja Kristina.

Gavo vertingų patarimų

„Verslumo manijos“ laimėjimas, pasak moters, ne tik suteikė galimybę plėstis, bet davė ir labai daug patirties. Ruošiantis finalui atrinkti dalyviai turėjo galimybę dalyvauti sėkmingų verslininkų vedamuose mokymuose.

„Dalyvaujant konkurse edukacijos jau vyko, tad esminių pokyčių pačioje idėjoje nedariau. Tačiau kompetentingų lektorių patarimai, pastabos padėjo susidėlioti žingsnius, kuria kryptimi eiti, kaip vykdyti plėtrą, galų gale kaip pateikti savo idėją klientams, ir pakeitė požiūrį į pačią verslumo sąvoką“, – pasakoja Kristina.

Moteris skatina nedvejoti dalyvauti konkurse ir tuos, kurie jau vykdo veiklą, ir tuos, kurių idėjos dar neturi materialaus kūno.

 „Gausite patarimų ir idėjų iš patyrusių verslininkų, kurie tikrai žino, ką daro. Tai puiki proga ne tik pasitikrinti idėją, bet ir būti nukreiptam teisinga linkme. Aš į konkursą ėjau tikėdama savo idėją, o visa kita – tik detalės, kurios, reikalui esant, gali būti koreguojamos“, – neabejoja Kristina.

Pildyti paraišką konkursui galite čia: https://forms.gle/DomwLRETs2gwcDSy6
Paraiškos priimamos iki spalio 15 dienos!

Gintarė Plungienė