Gryno oro ir vaikščiojimo nauda sveikatai ir gerai savijautai – neabejotina. Tiek Klaipėdos rajono gyventojai, tiek svečiai turi unikalias galimybes ne tik sveikatintis, bet tuo pačiu ir pažinti įspūdinga gamta bei istoriniu palikimu išsiskiriantį kraštą.

Atidarė sezoną

Nuo praėjusių metų rudens galima mėgautis vaikščiojimu sveikatos takais, vingiuojančiais per Karklę, – ne tik pakvėpuoti grynu oru bei pajudėti, bet ir pasigrožėti pajūrio gamtovaizdžiu bei pamatyti Pajūrio regioninio parko lankytinas vietas.

Neseniai vykusio Sveikatos takų vasaros sezono atidarymo metu aptartos jų plėtros galimybės, vaikščiojimo nauda, surengtas vietos produktų pristatymas, norintieji galėjo išbandyti ir šiaurietišką ėjimą su lazdomis.

„Džiaugiuosi, kad gamta davė mums šį išskirtinį gėrį ir kad mūsų Turizmo informacijos centras, Pajūrio regioninis parkas bei Visuomenės sveikatos biuras įdėjo daug pastangų, kad šie takai atsirastų. Maršrutai suplanuoti taip, kad būtų patogu ir saugu naudotis – orientuotis padeda įrengtos rodyklės, kelias kertamas per pėsčiųjų perėjas, be to, iki takų galima atvykti viešuoju transportu ir pasivaikščiojus grįžti atgal iki stotelių“, – sako Klaipėdos rajono mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Audronė Balnionienė.

Sveikatos takų sistemą sudaro trys žiediniai takai, kurių bendras ilgis 12 km. Pradėti jais vaikščioti galima bet kurioje vietoje – visi trys sveikatos takai yra žiediniai. Norintieji pasivaikščioti gali pasirinkti vieną iš takų arba eiti visus 12 kilometrų. Daugiau informacijos apie sveikatos takus bei jų schemas galima rasti ČIA.

Vicemerė Audronė Balnionienė teigia, kad sveikatos takų maršrutai suplanuoti taip, kad jais naudotis būtų patogu ir saugu.

Keliautojams – apyrankės

Visai neseniai pristatytas ir naujas regioninis turistinis maršrutas „Pažinimo kelias“, kuris driekiasi ir per Klaipėdos rajoną. Naujas pažinimo kelias kviečia keliauti per šešias Klaipėdos regiono savivaldybes ir kiekvienoje iš jų aplankyti tris išskirtinius objektus.

„Klaipėdos rajonas kviečia apsilankyti Drevernoje ir pasigrožėti gamtovaizdžiu nuo Drevernos bokšto, taip pat atvykti bei pasigėrėti Gargždų panorama nuo Kalniškės piliakalnio bei užsukti į unikaliąją Olando Kepurę“, – teigia vicemerė Audronė Balnionienė. 

Be to, aplankiusieji objektus ir užsukę į turizmo informacijos centrus gaus karoliukus ir galės surinkti savo pažinimo kelio apyrankę. Kiekviena savivaldybė dovanoja karoliuką su savo raide, kuri turi tam tikrą reikšmę, pavyzdžiui, Išskirtinis Klaipėdos rajonas. Daugiau informacijos apie „Pažinimo kelią“ rasite ČIA.

Daugiau laiko gryname ore

Taip pat liepos mėnesį startavo pirmoji Klaipėdos regiono vieninga kampanija „Grynas takas“, sukurta tam, kad pristatytų Klaipėdos regiono objektus, esančius gryname ore, bei skaidytų srautus po visą regioną vis dar įtemptame koronaviruso kontekste.

„Šiais metais daugelis rinksis ne atostogas užsienyje, o Lietuvoje, daugiau dėmesio skirs ir savo krašto pažinimui. O pamatyti tikrai yra ką. Asociacija „Klaipėdos regionas“ išgrynino po atviru dangumi esančius lankytinus objektus regione ir sujungė juos į 600 kilometrų besitęsiantį žemėlapį. Keliautojai kviečiami kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir aplankyti įvairius piliakalnius, parkus, takus pėstiesiems, dviratininkams ir kitus objektus, kurių yra daugiau nei 60“, – tvirtina Klaipėdos rajono mero pavaduotoja.

Į žemėlapį įtrauktos tokios vietos kaip Priekulės Vingio bei Gargždų parkas, Svencelės vandens sporto kompleksas, Kalniškės, Skomantų piliakalniai ir kiti objektai. Taip pat siūloma išmėginti plaukimą baidarėmis Minijos upe ar iš Drevernos keltu persikelti į Juodkrantę.  

Plačiau apie kampaniją „Grynas takas“ – ČIA.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija