Bendradarbiaujant gyventojams ir Savivaldybei keliai ir daugiabučių namų kiemai yra tvarkomi greičiau, nelaukiant bendroje Tarybos patvirtintoje eilėje. Savivaldybė finansuoja iki 50 proc. sumos, reikalingos vietinės reikšmės keliams remontuoti, asfaltuoti, kelių su žvyro danga dulkėjimui mažinti, taip pat daugiabučių kiemams remontuoti.

Kelių asfaltavimo, remonto darbai rajone yra atliekami pagal Tarybos patvirtintą ilgalaikę programą 5 metams. Kokie keliai bus asfaltuojami, sprendžia bendruomenės seniūnaičių sueigose. Šiuo metu keliai tvarkomi pagal ilgalaikį planą iki 2025-ųjų metų.

„Jei kelio, kurio asfaltavimo laukia gyventojai, nėra šiame sąraše ir jis nėra tvarkomas atskiru projektu, tai apie jo tvarkymą galime kalbėti tik po 2025-ųjų metų. Rajone šiuo metu turime apie 800 km žvyrkelių ir turbūt visi suprantame, kad finansinių galimybių išasfaltuoti juos visus nėra. Tad gyventojus, kurie nori infrastruktūrą susitvarkyti greičiau, nelaukdami bendroje eilėje, kviečiu svarstyti galimybę prisidėti prie jiems aktualaus kelio asfaltavimo ar daugiabučio kiemo tvarkymo ir savo lėšomis. Per šešerius metus, tiek, kiek veikia ši programa, rajone tikrai turime nemažai gerųjų pavyzdžių, kurie tik įrodo, kad bendradarbiaujant su Savivaldybe galima gerinti susiekimą bei kurti saugią aplinką“, – sako mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Pagal šią programą infrastruktūrą gali tvarkyti daugiabučių, sodininkų bendrijos, oficialiai įsteigtos bendruomenės, atskiros gyventojų grupės, pavieniai asmenys, verslininkai.

Norintys dalyvauti šioje programoje jau gali teikti paraiškas. Jos priimamos iki lapkričio 1 dienos el. paštu savivaldybe@klaipedos-r.lt.

Konsultacijas paraiškų teikimo klausimais teikia Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistas Jonas Jackus (el. p. jonas.jackus@klaipedos-r.lt, tel. 8 672 20 391).

Tvarkos aprašas ir paraiškos forma, norintiems prisidėti prie kelių remontavimo, asfaltavimo, kelių su žvyro danga dulkėjimo mažinimo.

Tvarkos aprašas ir paraiškos forma, norintiems prisidėti prie daugiabučių kiemų remontavimo.