Gargždų atviras jaunimo centras rudenį pasitiko kelionėmis, kurių metu svečiuotasi pas kolegas Lietuvoje ir Latvijoje. Su jaunimo dirbantys specialistai dalijosi gerąja patirtimi bei  idėjomis.

Rugsėjo 19 dieną Gargždų atviro jaunimo centro komanda kartu su įstaigoje besilankančiais jaunuoliais, įgyvendindama projektą  ,,Jaunimo šturmas 2“, kurį remia Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vyko į Radviliškio atvirą jaunimo centrą. Jo darbuotojai pristatė savo darbo vietą, aprodė turimas patalpas, pavaišino arbata ir skanėstais, suorganizavo komandinį žaidimą bei pasidalijo gerąja patirtimi. Taip pat visa linksmai nusiteikusi komanda aplankė netoli Radviliškio esantį Baisogalos dvarą su nuostabiu jo parku bei Radviliškio rajone esančią Šiaulės žemę. Joje ant aukščiausios apylinkėse esančios kalvos stovi 21 metro aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria nepaprastas apylinkių vaizdas.

Spalio mėnuo Gargždų atviram jaunimo centrui taip pat kupinas kelionių ir įspūdžių, kadangi spalio 11 dieną centro iniciatyva buvo suorganizuota išvyka į Latviją, Liepojos miestą. Organizuojamoje kelionėje dalyvavo 35 jaunuoliai, Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojai, taip pat prisijungė ir Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai: Gintautas Bareikis, Inesa Gaudutytė, Mantas Virbauskas, Anelė Dromantaitė, Deimantė Venckutė, jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Virgilijus Skuodas.

Veikla – identiška

Išvykos metu buvo aplankyti Liepojoje esantys jaunimo namai ,,Jauniešu maja“, remiami Liepojos savivaldybės. Darbuotojai pasakojo, kokias veiklas vykdo, kaip vyksta darbas, kokiose projektuose dalyvauja ir kokie jaunuoliai dažniausiai atvyksta į šiuos namus. Akcentuota, jog prioritetinės sritys – jaunimo dalyvavimas priimant sprendimus, neformaliojo švietimo programų įgyvendinimas, darbo su jaunimu strategijos kūrimas savivaldybėje, įtraukiant jaunus žmones, kuriems gresia išmetimas iš mokyklos, taip pat jaunuolių įtraukimas į jaunimo iniciatyvos projektus. Šie Liepojoje esantys jaunimo namai siūlo dalyvauti projektuose, suteikiant laisvą erdvę renginiams, inventorių (fotografijai, vaizdo įrašams, muzikos instrumentus ir kitą techninę įrangą bei pagalbą), interesų lavinimą, edukacinius susitikimus ir diskusijas su įvairių sričių atstovais. Buvo puiku susipažinti su Liepojos jaunimo namais, kurių darbo specifika identiška Gargždų atviro jaunimo centro veiklai. Jaunimo reikalų koordinatorė ir Jaunimo centro direktorė su Liepojos atstovais taip pat pasidalijo Gargždų miesto patirtimi dirbant su jaunimu, mūsų atstovė Anelė Dromantaitė dalyvavo plenarinėje diskusijoje apie jaunimo politiką.

Jaunimo namuose taip pat buvo suorganizuota diskusija „Efektyvus jaunimo darbas ir jaunimo politika“, kurią moderavo Liepojos jaunimo namų projekto koordinatorius. Diskusijoje dalyvavo Liepojos jaunimo namų ir jaunimo tarybos narys Edgars Sudmalis, „Coworking Liepaja“ direktorius Intars Zens, jaunimo atstovė, mokytoja ir videografė Liva Vilde, Gargždų atviro jaunimo centro savanorė ir jaunimo Europos komandos narė Anelė Dromantaitė. Vykstant diskusijai, dalyviai bandė diskutuoti, dalytis nuomone ir atsakyti į tam tikrus klausimus. Jie įnirtingai diskutavo apie tai, koks yra efektyvus darbas su jaunimu, koks galėtų būti veiksmingo darbo raktas, taip pat buvo diskutuojama apie tai, su kokiais  didžiausiais iššūkiais susiduriama dirbant su jaunimu ir jaunimo politikoje, bandyta išsakyti nuomonę apie tai, kaip galėtume daugiau jaunimo įtraukti į dalyvavimą veiklose. 

Pristatė darbo specifiką

Pasibaigus šiam įdomiam ir spalvingam vizitui visa komanda apsilankė ir kituose Liepojos mieste esančiuose jaunimo namuose ,,Jauni vanagi“. Darbuotojai pristatė savo įsteigtus ir savivaldybės nefinansuojamus jaunimo namus, buvo suteikta informacija apie jų vykdomas veiklas, darbo specifiką, apie dalyvavimą įvairiuose projektuose. Darbuotojai pasidalijo informacija, kokius jaunuolius dažniausiai galime pamatyti čia atvykstant. Buvo akcentuojama, kad jie šiuose namuose skatinami prisidėti prie visų veiklų jas organizuojant ir sukuriant įvairias idėjas. Šie jaunimo namai jaunimui siūlo dalyvauti įvairiuose projektuose, suteikia laisvą erdvę jaunuolių organizuojamiems renginiams bei pasibuvimams, organizuoja edukacinius susitikimus ir diskusijas su įvairių sričių atstovais, teikia kitą pagalbą.

Išklausius jaunimo namų darbuotojų pristatymą, pasidalijus gerąja patirtimi ir pažaidus trumpą, bei labai smagų žaidimą, kelionė tęsėsi toliau. Buvo suorganizuota pažintinė išvyka po Liepojos miestą. Turėjome galimybę susipažinti su Liepojos miesto siauromis gatvelėmis, jų istorija, įvairiais miesto rajonais ir jų pastatais, architektūros specifika bei istorija, pažinti miesto senamiestį. Aplankytas ir vienas didžiausių miesto parkų.

Ši informacinė ir pažintinė išvyka suartino Gargždų atviro jaunimo centro komandos, jaunuolių ir Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narių bei kitų Liepojos mieste Latvijoje esančių jaunimo namų draugystę, dar labiau sustiprino motyvaciją ir toliau būti aktyviems, įgyvendinti bendrus projektus.

Gargždų atviro jaunimo centro informacija

Virgilijaus Skuodo nuotr.