Praėjusiais metais Savivaldybė prašė Gargždų įmonių, įstaigų ir gyventojų kartu su Savivaldybe gražinti miestą, puošiant vitrinas, įėjimus ir kitas erdves gėlėmis bei želdiniais. Jų gausa nuspalvino miestą, o geras pavyzdys įkvėpė aplinkinius. Iniciatyva gyva ir šiemet: bendromis gyventojų ir Savivaldybės pastangomis kuriamas žydintis viso rajono veidas.

Gargždai keičia savo žaliąjį veidą. Įrengti atitvarai nuo gatvių šiemet džiugina įvairiaspalvių gėlių kompozicijomis – pakabinti net 106 gėlių loveliai. Taip pat mieste pasodinta krūmų, medžių, tvarkomi gėlynai, želdiniai.

Gargždų gėlynai


Praėjusiais metas vicemerės Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai, įstaigos, daugiabučių ir gyvenamųjų namų gyventojai buvo pakviesti kurti harmoningą miesto veidą. Atsiliepę į šį kvietimą miestą padabino tarpusavyje derančių spalvų želdiniais.

Šiemet verslo objektai, įstaigos ir miesto gyventojai  kviečiami aplinką puošti raudonos, rožinės, baltos bei violetinės spalvos augalais. Taip pat siūloma nepamiršti ir kvapiųjų augalų, kurie atkreipia dėmesį ne tik spalva, bet ir maloniu kvapu.

Gargždai

„Noriu pasidžiaugti ir padėkoti, kad verslininkai, kurie prie iniciatyvos prisijungė praėjusiais metais, ir šiemet be atskiro raginimo puošia Gargždus gėlėmis bei želdiniais ir geruoju pavyzdžiu užkrėtė ir aplink esančias įstaigas, įmones. Taip pat džiugu, kad vis aktyviau puošiasi daugiabučių bei gyvenamųjų namų gyventojai. Na, o tuos, kurie dar tik svarsto, ar prisijungti prie miesto puošimo, kviečiu suvienyti jėgas, nes sužydėjęs miestas džiugina ne tik mus pačius, bet ir svečius. Į gatves išsiliejęs žiedų grožis ir gausa kuria žaliąjį miesto veidą ir skatina pasitempti esančius šalia“, – teigia mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Neabejingus miesto grožiui kviečiame susipažinti su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos iniciatyva parengtais Gargžduose esančių komercinių zonų Klaipėdos ir Kvietinių gatvėse apželdinimo projektiniais pasiūlymais. Želdynų projekte detaliai išnagrinėtos komercinių objektų, veikiančių daugiabučių gyvenamųjų namų pirmuose aukštose, situacijos ir pateikti individualūs apželdinimo pasiūlymai atskiriems namams. Daugiau informacijos apie parengtą dokumentą teikia Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Tamošauskienė (tel. (8 46) 47 30 60).

„Gėlėmis pražydo ne tik Gargždai, bet ir visas Klaipėdos rajonas. Visų seniūnijų centrai ir mažesni miesteliai, kaimai traukią akį gėlių ir želdinių gausa bei jų kompozicijomis. Tai darbščių ir kūrybiškų seniūnijų darbuotojų, gyventojų nuopelnas. Gera matyti, kad žmonės neabejingi savo aplinkai, o žiedų jūra kuria jaukumą ir kviečia grožėtis tuo, kas mus supa“, – sako Audronė Balnionienė.

Agluonėnų, Dovilų ir Endriejavo gėlynai

Kvietinių, Veiviržėnų ir Priekulės gėlynai. 

Parkai, skverai, gėlynai – tai žaliosios erdvės, kurios užtikrina ekologinį stabilumą gyvenamojoje vietoje bei kuria ir formuoja miesto ar kaimo estetinį vaizdą.  Todėl kartu, bendromis Savivaldybės ir gyventojų pastangomis, kurkime žydintį rajono veidą!