Lapkričio 25-ąją minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Reikšdamos nepritarimą visų formų smurtui prieš moteris, tą dieną daugelis organizacijų ir įstaigų pastatus ar kitus objektus nušviečia oranžine spalva. Prie akcijos ne pirmus metus prisijungė ir Klaipėdos rajono savivaldybė.

Oranžinė spalva simbolizuoja šviesesnę ateitį be smurto ir gali būti naudojama kaip priemonė parodyti solidarumą kovojant su smurtu.

Smurtas prieš moteris yra vienas iš labiausiai paplitusių, nuolatinių ir niokojančių žmogaus teisių pažeidimų pasaulyje ir kelia grėsmę milijonams merginų ir moterų. Tai paveikia moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus, kilmės ar išsilavinimo lygio. Šis smurtas būna įvairių formų, įskaitant fizinį, seksualinį ar psichologinį smurtą, taip pat ekonominį smurtą ir išnaudojimą.

Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną visame pasaulyje prasideda 16 dienų trunkanti iniciatyva prieš smurtą prieš moteris, kuri baigiasi gruodžio 10 d. – Žmogaus teisių dieną.

Šiais metais Sveikatos apsaugos ministerija patvirtinto sveikatos priežiūros paslaugų teikimo galimai seksualinį smurtą patyrusioms moterims tvarką. Seksualinį smurtą patyrusioms moterims kompleksinę pagalbą ištisą parą, 7 dienas per savaitę teikia penkios šalies įstaigos: VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė, VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė ir VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Lietuvoje veikia ir nevyriausybinių organizacijų įkurti specializuotą kompleksinę pagalbą nukentėjusiems nuo smurto teikiantys specializuotos pagalbos centrai, kuriuos galite rasti čia.

Tai pat veikia emocinę pagalbą teikiančios telefono linijos „Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366 ir „Vilties linija“ – 116 123. Jeigu skambinti neįmanoma ar nejauku, moteris nuo šiol gali kreiptis pagalbos internetu. Iki šių metų pabaigos tikimasi įdiegti vieningą Specializuotos pagalbos centro pagalbos numerį (800). Moterys  pagalbos gali sulaukti ir apsilankiusios www.negaliutyleti.lt

Valstybė garantuoja nemokamą pirminę teisinę pagalbą, o antrinė teisinė pagalba nemokama nepasiturintiems asmenims.