Klaipėdos rajone vaikus globoja 67 šeimos, kuriose auga 112 vaikų. Taip pat veikia viena šeimyna, globojanti 3 vaikus, bei 2 budintys globotojai, prižiūrintys 4 vaikus. Tai žmonės, kurie sąmoningai apsisprendė užauginti žmogų, kurie atvėrė savo namų duris ir širdis. Deja, bet Lietuvoje budinčių globotojų ir globėjų dar trūksta. Vaikų globos institucijose vis dar auga 1 777 vaikai, o 2020 metai Lietuvoje paskutiniai, kai vaiko globėju gali tapti vaikų globos namai.

Gargždų socialinių paslaugų globos centras kviečia paminėti Globėjų dieną bei dalyvauti šią savaitę vyksiančiuose renginiuose.Kasmet pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Šiemet globėjams skiriama visa savaitė, kurios metu visoje šalyje vyks renginiai, siekiant išreikšti pagarbą ir rūpestį globojančioms šeimoms, papasakoti apie globos situaciją Lietuvoje.

Visą savaitę Gargždų socialinių paslaugų centro padalinyje Globos centre vyks atvirų durų dienos.

Birželio 30 d. 10 val. Klaipėdos rajono savivaldybės posėdžių salėje vyks apskrito stalo diskusija su Klaipėdos rajono savivaldybės atstovais, politikais, vaiko globos sistemos specialistais.

Liepos 1 d. 18 val. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje vyks Šv. Mišios ir globoje augančių vaikų piešinių parodos „Aš šeimoje“ atidarymas.

Liepos 2 d. 18.30 val. Gargždų socialinio paslaugų centro kiemelyje vyks Inesos Kurklietytės filmo „Būti mylimam“ peržiūra ir diskusija globos ir įvaikinimo klausimais.

Globėjų dienai skirtos renginių savaitės organizatoriai tikisi, kad informacijos sklaida didins visuomenės sąmoningumą ir brandumą, motyvuos kilniems ir svarbiems sprendimams – užauginti žmogų, atvers žmonių širdis ir protus, o žmonėms, kurie jau keliauja drauge su globotiniu šią savaitę bus skirtas nuoširdus, išskirtinis dėmesys ir pagarba.

Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3 839 šeimos ir jose auga 4 936 vaikai.