Net 90 šalies ugdymo įstaigų dalyvauja nacionaliniame konkurse - Mokyklų edukacinės erdvės. Konkurso tikslas – išrinkti geriausiai ir originaliausiai tvarkančias savo edukacines erdves. Tarp devynių dešimčių Lietuvos įstaigų ir Klaipėdos rajono ugdymo įstaigos.

Nuotraukoje Kretingalės lopšelis-darželis.

Rajonui nacionaliniame Mokyklų edukacinių erdvių 2020 m. konkurse atstovauja keturios įstaigos - Gargždų lopšelis-darželis „Naminukas“, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija bei Kretingalės lopšelis-darželis. Šias įstaigas jau apžiūrėjo ir nacionalinė vertinimo komisija, kuri liepos pabaigoje nuspręs, ar rajono ugdymo įstaigos taps nugalėtojomis Lietuvoje.

Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos ir Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ nuotraukos.

Geriausiai edukacines erdves kuriančios ir tvarkančios rajono ugdymo įstaigos,  tapusios nacionalinio etapo dalyvėmis, išsiskiria edukacinėmis vidaus ir lauko erdvėmis, kurias kuria įstaigų darbuotojai, pasitelkę kūrybiškumą. Įstaigų edukacinės erdvės kasmet tobulėja, siekiant, kad pažinimas būtų smagus, o laisvalaikis – informatyvus.

Vertinant edukacines erdves atsižvelgta į tai, kaip jos dera bendrame kraštovaizdyje, ar edukacijai išnaudojami gamtiniai ištekliai, skatinama sveika gyvensena, aplinkos pažinimas, ar poilsio vietos turi edukacinę prasmę, ar erdvės naudojamos bendruomeniškumui skatinti, mokyklos bendruomenės tradicijoms puoselėti ir kurti bei kitus kriterijus.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro nuotraukos.

Liepos mėnesio pabaigoje paaiškės, ar rajono ugdymo įstaigos tapo Mokyklų edukacinių erdvių 2020 m. konkurso nugalėtojomis. Iš šiemet dalyvaujančių rajono ugdymo įstaigų nacionalinį etapą anksčiau laimėjo Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras bei Kretingalės lopšelis-darželis.