Kasmet vis daugiau mokinių ar net jų klasių siūlo įvairias idėjas savo mokyklų bendruomenėms, skatina už jas balsuoti bei prisideda prie jų įgyvendinimo. Augant mokinių susidomėjimu Dalyvaujamuoju biudžetu, skatindama juos įsitraukti Taryba nusprendė didinti finansavimą idėjų įgyvendinimui bei suteikti galimybę idėjas teikti ir jaunesniems mokiniams.

Vien šiemet net 13 mokyklų įgyvendino geriausias mokinių iniciatyvas. Buvo įrengtos lauko klasės, poilsio zonos, atnaujinti sporto aikštynai, sutvarkytos kitos erdvės. Tam panaudota daugiau nei 19 tūkst. eurų.

Matant tokį didelį mokyklų bendruomenių įsitraukimą, priimtas sprendimas ne tik skirti didesnę sumą idėjų įgyvendinimui – 34 tūkst. eurų, bet ir suteikti galimybę dalyvauti jaunesniems mokiniams. Tad jau kitąmet savo idėjas galės teikti ir 3–4 klasių mokiniai.  

Laukiama dar daugiau idėjų, kurios leis sukurti naujas ugdymo ar laisvalaikio erdves mokyklose, vykdyti įvairias edukacines veiklas. O svarbiausia, kad bus įgyvendintos tos idėjos, kurias labiausiai palaikys patys mokiniai.