Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro programos „Aš Judu“ 60+ dalyvis, senjoras Stanislovas Lukauskas sportuodamas ne tik pasiekė pagal savo amžių puikių rezultatų: jo sėkmės istorija sportuojant buvo pasiūlyta Europos socialinio fondo agentūros organizuojamam konkursui „Žingsniai 2019“. Šiandien Savivaldybėje į devintą dešimtį įkopusiam senjorui įteiktas iš Vilniaus parvežtas apdovanojimas.

Senjoro sėkmės istoriją – pasakojimą apie projekto dalyvį, kurio gyvenimas keitėsi kartu su projekto pradžia, konkursui pasiūlė Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuras. Būtent jis vykdo agentūros lėšomis finansuojamą projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Klaipėdos rajone“.

Stanislovas Lukauskas laimėjo šį konkursą kartu su kitais įvairių sričių projekto dalyviais ir yra vienintelis, gavęs apdovanojimą sveikatos srityje.

Iš lovos – į sporto salę

Gargždiškis atviravo, kad dar pavasarį dienas leisdavo prikaustytas prie lovos namuose. Pamiršti judėjimo džiaugsmą teko dėl operuoto stuburo skausmų, galvos svaigimo ir žemo kraujospūdžio.

Išėjęs iš namų, pusiausvyrai išlaikyti remdavosi net dviem lazdomis. Stanislovas nesimankštino ir neturėjo tinkamo fizinio aktyvumo bei sveikos gyvensenos įgūdžių.

Tačiau viskas pasikeitė, kai sūnaus ir marčios įkalbėtas užsiregistravo į programą „Aš judu“ ir ėmė reguliariai lankyti užsiėmimus. Vyras pamena, kad pradžia nebuvo lengva: pirmas kelias dienas, gavus užduotį ratu aplink salę vaikščioti net 24 minutes, Stanislovas pailsėti prisėsdavo kas pusę rato. Vėliau pradėjo vaikščioti be sustojimo, o po kurio laiko nebeprireikė ir lazdos.

Jau 8 mėnesius projekte dalyvaujantis senjoras dabar ne tik vaikšto, bet ir važiuoja dviračiu, darbuojasi sode.

„Jaučiu, kad mano visam organizmui gera. Aš esu patenkintas. Prie šitos programos prisijungė ir ne vienas mano bičiulis. Kartais sėdžiu kieme ant suoliuko ir kvėpuoju grynu oru, ateina ir kitų žmonių pasėdėti. Matau, kad jiems sunku judėti, todėl raginu visus eiti sportuoti“, – sako konkurso nugalėtojas.

Gargždiškio istorija sužavėjo ne tik konkurso organizatorius, bet ir apdovanojimą jam įteikusį rajono merą Bronių Markauską. Meras domėjosi, kiek kartų per savaitę ir kokius atstumas senjoras nueina.

„Labai džiugu, kada rajono vardą garsina ne tik sportuojantis jaunimas, bet ir garbingo amžiaus sulaukę žmonės“, – sakė rajono vadovas.

Įteikdamas iš Vilniaus parvežtą apdovanojimą meras palinkėjo sveikatos ir dar geresnių rezultatų.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija