Klaipėdos rajono savivaldybė, diegdama projektinio valdymo principus, nuo šiol turi stiprų partnerį – Vyriausybę.  Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, padėsianti dalytis gerąją patirtimi. Šiuo metu Savivaldybė jau yra parengusi 12 projektų, įgyvendinamų taikant projektų valdymo standartą.

Vyriausybės kanceliarija projektinį valdymą ministerijose pradėjo taikyti dar 2018-iais. Tikslas – kuo efektyviau suvaldyti strateginius pokyčius, reikalaujančius ne tik atsakomybių pasiskirstymo, bet ir planavimo ar rizikų valdymo. Bendradarbiavimo sutartį su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu pasirašęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas sako, kad geroji Vyriausybės praktika šioje srityje rajonui tikrai bus naudinga.

„Pasirašiusi šią sutartį Klaipėdos rajono savivaldybė įgauna dar daug daugiau pasitikėjimo tuo, ką daro. Turint tokį kompetentingą ir stiprų partnerį, net neabejoju, kad projektų valdymas taps dar kokybiškesnis ir bus vertingas ne tik administracijos darbuotojams, bet ir visiems rajono gyventojams“, – teigia Bronius Markauskas.

Šiuo metu Savivaldybė jau yra parengusi 12 projektų, kurie įgyvendinami taikant projektų valdymo standartą. Siekiant valdyti projektus keliami keli tikslai. Pagrindinis – tinkamai ir, svarbiausia, laiku įgyvendinti darbus. Tuo pačiu projektas turi duoti naudos ir atitikti Klaipėdos rajono gyventojų poreikius. Ekspertai pabrėžia, kad projektų valdymas atneša naudą ir darbuotojams – valdant projektus atsiranda didesnis iniciatyvumas, poreikis dirbti kūrybiškiau, ieškoti teisingo ir racionalaus sprendimo ir ne ką mažiau svarbu – atsakomybė.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija