Šeštadienį Veiviržo upės slėnyje Veiviržėnuose surengtose tradicinėse mokomosiose parodomosiose pratybose „Gyvenkime saugiai“ ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“ apdovanoti Priekulės ugniagesių komandos ugniagesiai Vidas Rasimavičius ir Romualdas Kerpė. Taip pat Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos organizuojamo renginio metu ugniagesiai-gelbėtojai atnaujino žinias, smagiai varžėsi bei žiūrovus mokė, kaip elgtis įvairių nelaimių atveju.

Ugniagesiai Vidas Rasimavičius ir Romualdas Kerpė vasarį iš degančio daugiabučio Priekulėje išgelbėjo du žmones. Užsidėję kvėpavimo aparatus jie įėjo į uždūmintas patalpas ir jose rado du orientaciją praradusius gyventojus. Vienas jų buvo išvestas, o kitą teko išnešti. Ugniagesiai perdavė nukentėjusiuosius medikams ir toliau tęsė gaisro gesinimo darbus.

Renginio metu Vidą Rasimavičių ir Romualdą Kerpę pasveikino, padėkojo už drąsą bei ženklą „Už nuopelnus gyventojų saugai“ įteikė Klaipėdos rajono vicemerė Violeta Riaukienė.

Mokomosiose parodomosiose pratybose ugniagesiai susirinkusiems žiūrovams pademonstravo, kaip kuo greičiau ištiesti 100 m žarnų gesinimo liniją ir pradėti gesinti, vandens srove pataikant į taikinį.

Taip pat dalijosi žiniomis, kaip elgtis uždūmintose patalpose, kaip gesinti gesintuvais, pademonstravo, kokia įranga naudojama gelbstint žmones.

Mažieji renginio dalyviai noriai „matavosi“ kvėpavimo aparatą, bendravo su ugniagesiais ir Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistėmis, piešė bei sprendė įvairias užduotis.

Šiuo renginiu siekiama ne tik parodyti, koks svarbus ir atsakingas ugniagesio-gelbėtojo darbas, bet ir gerinti gyventojų žinias, kaip elgtis užklupus įvairioms nelaimėms bei kaip pasirūpinti savo saugumu.