Atmintinė rengiantiems viešą informaciją, dokumentus

Rengiant viešą informaciją ir siekiant, kad dokumentai, skelbimai, kiti įvairūs tekstai būtų taisyklingi ir sklandūs, paprasčiausias ir greičiausias būdas – naudotis įvairiomis interneto svetainėmis.

Jei abejojate dėl žodžių rašybos, linksnių vartojimo, reikšmės, sandaros, sakinio skyrybos ir pan., galite pasinaudoti  Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainės Konsultacijų banke skelbiama informacija. Paieškos langelyje įrašę ieškomą žodį ar žodžių junginį, išvysite visus svetainėje esančius atsakymus, susijusius su įrašytuoju žodžiu ar junginiu. Jei Konsultacijų banke neradote  jūsų užklausą atitinkančių įrašų, užpildykite svetainės puslapio apačioje esančius langelius ir išsiųskite klausimą konsultantams. Atsakymą gausite jūsų nurodytu elektroniniu paštu. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainės skiltyje „Nutarimai“ rasite  visus nutarimus, taip pat išsamią informaciją apie aktualiausius rašybos ir skyrybos atvejus, tartį ir kirčiavimą, asmenvardžių, svetimvardžių rašymą ir kt.

Nemažai informacijos, susijusios su dokumentų kalba ir rengimu, galima rasti rasite „Kanceliarinės kalbos patarimų“ svetainėje. Taip pat Lietuvių kalbos instituto Kalbos konsultacijų banke.

Jei kyla abejonių dėl termino tikslumo tekste, atsakymo ieškokite „Terminų banke“. Šiame banke teikiami terminai yra aktualūs.
Jei norite pasitikrinti žodžio rašybą, tai galite padaryti atsivertę „Lietuvių kalbos žodyną“ ir „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“.
Rengiant dokumentus privaloma vadovautis  Dokumentų rengimo taisyklių reikalavimais ir Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijomis. 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-10-31 01:44:54

Veiklos sritys