Visą praėjusią savaitę vyko Vėžaičių ir Endriejavo seniūnijų gyventojų apklausa dėl vėjo jėgainių statybos.

Šių seniūnijų gyventojai savo nuomonę – pritaria ar nepritaria vėjo jėgainių statybai –galėjo išreikšti tiek atvykę į savo seniūniją, tiek elektroniniu būdu. Apklausa vyko nuo balandžio 8 iki 14 dienos.

Balandžio 14 d. duomenimis, Endriejavo seniūnijoje buvo 1171 deklaruotas gyventojas, kuriam buvo sukakę 18 metų. Iš viso apklausoje dalyvavo 149 gyventojai arba 12,72 proc. vietos gyventojų, turinčių teisę joje dalyvauti.

Endriejavo seniūnijoje į apklausos klausimą, ar pritaria vėjo jėgainių statybai, teigiamai atsakė 18 dalyvių (12,08 proc. nuo dalyvavusiųjų apklausoje Endriejave). Kad nepritaria, atsakė 131 dalyvis arba 87,92 proc. nuo apklausoje dalyvavusių seniūnijos gyventojų.

Vėžaičių seniūnijoje, balandžio 14 d. duomenimis, buvo 3702 gyventojai, kuriems buvo sukakę 18 metų ir kurie savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę šioje seniūnijoje arba kurie buvo įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Klaipėdos rajono savivaldybėje. Apklausoje per savaitę sudalyvavo 541 vietos gyventojas, t. y. 14,61 proc. gyventojų, turinčių teisę joje dalyvauti.

Kad pritaria vėjo jėgainių statybai pasisakė 36 dalyviai arba 6,65 proc. nuo dalyvavusiųjų apklausoje Vėžaičiuose. Kad nepritaria, nurodė 505 dalyviai – 93,35 proc. nuo apklausoje dalyvavusių seniūnijos gyventojų.

Primename, kad ši apklausa yra patariamojo pobūdžio.