Informuojame, kad šiandien vyks perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Šio patikrinimo metu nuo 11 val. 52 min. visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus bus siunčiami pranešimai.

Išgirdę sirenų garsą, įsijunkite Lietuvos nacionalinį radiją ar televiziją. Išklausykite visą informaciją apie gresiančius pavojus ir patarimus, ką reikėtų daryti, kad galėtumėte apsaugoti save, kitus ir turtą.

Atkreipiame dėmesį, kad patarimai, kaip išvengti nelaimių,  priklauso nuo grėsmės pobūdžio. Svarbiausia – išklausius rekomendacijas, vykdyti pareigūnų nurodymus, pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.

Jeigu atsidurtumėte tokioje vietoje, kur sirenos nebūtų girdimos, rekomenduotina iš anksto mobiliajame telefone aktyvuoti korinio transliavimo funkciją, kad gautumėte trumpuosius perspėjimo pranešimus. Šiais pranešimais gyventojai perspėjami, kai būtina skubiai perduoti svarbią informaciją apie jų sveikatai, gyvybei, turtui ar aplinkai gresiantį  pavojų. Pasitikrinkite, ar ši funkcija jūsų telefone veikia.  Ši paslauga yra nemokama.

Kaip pasirengti nelaimėms? Įvykus nelaimei kiekvienas turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas. Iš anksto pasiruoškite maisto ir geriamojo vandens atsargų. Namuose taip pat turėkite būtiniausių vaistų,  nepamirškite žvakių, degtukų, žibintuvėlio, radijo, baterijų.

Nelaimių atvejais apie apsaugos priemones gyventojams bus pranešta per radiją, televiziją, trumpaisiais pranešimais arba tiesiogiai. Svarbu iš anksto pasidomėti galimais pavojais ir apsaugos priemonėmis.

Daugiau informacijos apie gaisrinę ir civilinę saugą, kaip pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms, kaip aktyvinti perspėjimo funkciją telefonuose, kad gautumėte perspėjimo pranešimus, taip pat sirenų girdimumo žemėlapį rasite Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje adresu www.lt72.lt

Siekiant įvertinti perspėjimo ir informavimo mobiliaisiais telefonais sistemos funkcinį efektyvumą ir perspėjimo pranešimų gavėjo pasiekiamumą, gyventojų po patikrinimo prašoma užpildyti internetinę apklausą: https://bitly.ws/Dxmc.