Gargžduose esančioje Taikos gatvėje gyventojai jau baigia renovuoti beveik visus daugiabučius, tad Savivaldybė ėmėsi sutvarkyti visą kvartalą, kad čia gyvenantys žmonės namus galėtų pasiekti saugiau, patogiau, o aplinka – džiugintų. Jau pasirašyta sutartis dėl Taikos gatvės ir joje esančių šaligatvių, viešųjų erdvių, apšvietimo tvarkymo, bus įrengta ir daugiau automobilių stovėjimo vietų. Iš viso  numatyta darbų už daugiau nei 813 tūkst. eurų.

„Daugiabučių renovacija yra reikalinga ne tik dėl šildymo kainų sumažinimo, bet ir apskritai dėl energetinio efektyvumo, išteklių tausojimo, draugiškumo aplinkai. O kur dar nauda bendrai gyvenimo kokybei. Išties, atrodo, pliusų daug, tačiau mūsų Savivaldybėje renovacija kol kas vyksta vangiai. Todėl esame priėmę sprendimą teikti prioritetą ir tvarkyti tuos kvartalus, kur gyventojai ir patys prisideda prie savo gyvenamosios aplinkos gerinimo renovuodami daugiabučius. Artimiausiu metu statybininkus išvys Taikos gatvės gyventojai. Kompleksiškai sutvarkysime visą kvartalą – gatvę, viešąsias erdves, atsiras ir papildomos vietos automobiliams. Tad gyventojai, kurie priėmė sprendimą renovuoti savo namus, gaus papildomą grąžą – ne tik sutvarkytą daugiabutį, bet ir patrauklią bei patogią aplinką“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Per maždaug 2,5 metų planuojama sutvarkyti visą Taikos gatvės kvartalą. Bus paklotas naujas asfaltas, sutvarkyti lietaus nuotekų tinklai. Planuojama įrengti naujas automobilių stovėjimo vietas pagal gatvę bei stovėjimo aikštelėje – iš viso apie 90 vietų automobiliams. Bus atnaujinamos senos bei įrengiamos naujos pėsčiųjų takų dangos. Numatomos vaikų žaidimo aikštelės ir poilsio zonų vietos, kur bus įrengiama mažoji architektūra, taip pat – gatvių ir takų apšvietimas. Kvartalas sulauks ir naujų želdinių.

Sutartis dėl kvartalo tvarkymo pasirašyta su UAB „Stamela“.