Klaipėdos rajono savivaldybė patvirtino techninių eismo reguliavimo priemonių įrengimo ir priežiūros tvarkos aprašą, kuriuo aiškiai apibrėžiama, kas, kada ir kaip bendrojo naudojimo ir privačiose teritorijose gali įrengti kelio ženklus, aptvarus, atitvarus, užtvarus, eismo saugumo saleles, greičio mažinimo kalnelius, informacinius bei kitokius įrenginius.

Bendrojo naudojimo teritorijoje techninės priemonės įrengiamos Savivaldybės saugaus eismo komisijos sprendimu. Teikiant prašymus dėl eismo ribojimo priemonių būtina žinoti, kad jos gali būti įrengiamos tik siekiant užtikrinti eismo saugumą, o ne suteikti išimtis atskiroms eismo dalyvių grupėms.

Daugiabučių namų kiemuose techninės priemonės įrengiamos bendrojo valdytojo, Savivaldybės ar privačiomis lėšomis.

Privačiose, nuomojamose teritorijose ženklinimą atlieka ir priežiūrą inicijuoja patys teritorijų savininkai, parengę ir suderinę eismo organizavimo projektą ar schemą su Savivaldybe ir gavę sutikimą.

Savivaldybės administracija nerengia techninių eismo reguliavimo priemonių įrengimo projektų, neįrengia techninių eismo reguliavimo priemonių, užtvarų ir nekontroliuoja jų įrengimo teisėtumo privačiose teritorijose. Eismą organizuojant ir technines eismo organizavimo priemones įrengiant nuomojamuose (privačiuose) sklypuose (uždarose teritorijose) derinimas su Savivaldybe nebūtinas. Tačiau, jei privatus sklypas nėra uždaras, jame vyksta viešasis eismas arba jame įrengta infrastruktūra, ir priimti sprendimai daro įtaką eismui Savivaldybei priklausančiuose keliuose, eismo organizavimas derinamas su Savivaldybe.

Visą tvarkos aprašą galite rasti ČIA.