Dauparuose atidarytas naujas, modernus daugiafunkcis centras, kuriame savo veiklas galės vykdyti ne tik bendruomenė. Po vienu stogu įkurtas sveikatingumo centras, bendruomenės namai, J. Lankučio viešosios bibliotekos ir Gargždų kultūros centro filialai.

„Tai tikrai nebe pirmas kartas mūsų rajone, kai vietos bendruomenės įgyvendina projektus, kuriančius naudą visiems vietos gyventojams. Džiaugiamės dar vienu Savivaldybės ir aktyvios bendruomenės bendradarbiavimo pavyzdžiu. Linkiu, kad naujos erdvės būtų pilnos žmonių – ateinančių pagerinti sveikatą, skaitančių knygas, besirenkančių į bendras veiklas“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Naujai pastatytame priestate įkurtas unikalus grožio ir sveikatingumo terapijos paslaugas siūlantis bendruomeninis verslas – sveikatingumo centras. Įrengti kabinetai, kuriuose bus atliekamos įvairios veidą ir kūną puoselėjančios procedūros. Čia bus organizuojamos ir įvairios sveikatingumo ugdymo, sporto ir judumo veiklos, grupiniai užsiėmimai vaikams ir senjorams.

Suremontuotos buvusios katilinės patalpos bus naudojamos bendruomenės poreikiams – susirinkimams, renginiams, jaunimo susibūrimams. Pagrindinėje buvusios katilinės salėje vietos sau rado ir Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dauparų filialas. Kad skaitykla statiškai neužimtų didelės erdvės ir salė galėtų būti transformuojama, bibliotekos sistemoms pasirinktas inovatyvus sprendimas – sustumiamos archyvinės spintos.

Atskira darbo vieta įrengta ir Gargždų kultūros centro renginių organizatorei, tad Dauparų gyventojams bus užtikrinta ir kokybiška kultūros paslauga.

Savivaldybė prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjo 216 tūkst. eurų, viso projekto vertė – beveik 316 tūkst. eurų. Savo lėšų, savanoriškų darbų negailėjo ir visi bendruomenės nariai. Dokumentacijos paruošimui ir aplinkos tvarkymui bendruomenė papildomai išleido daugiau nei 14 tūkst. eurų.

Daugiafunkcis centras Dauparuose duris atvėrė įgyvendinus projektą „Dauparų sveikatingumo erdvė“, kuris finansuotas pagal Kaimo plėtros fondo LEADER programos priemonę „Pelno nesiekiančių organizacijų verslumo ir partnerystės skatinimas“.

„Ačiū Dauparų bendruomenės pirmininkui už gražią ir itin unikalią iniciatyvą – čia įkurtus ne tik bendruomenės namus, tačiau ir visą kultūros židinį – bibliotekos ir kultūros centro filialus. Labai svarbu yra tikėti tuo, ką darai – tik tada matome tikruosius, širdį džiuginančius rezultatus. O šiuos namus vienija ir jungia būrys šiandien čia susirinkusių palaikančiųjų, bendraminčių. Nuoširdžiai sveikinu visą bendruomenę ir linkiu toliau sėkmingai klestėti“, – atidarymo renginio metu sveikino Klaipėdos rajono vicemerė Violeta Riaukienė.