Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui įvertinus sparčiai kylantį vandens lygį Minijos upėje Priekulės seniūnijoje, joje skelbiama ekstremali situacija. Vandens lygis prie Lankupių šliuzo jau pasiekė stichinį, Priekulės mieste vanduo veržiasi per pylimą, o kelias link Šilutės – nepravažiuojamas.

Vanduo per pylimo viršų Priekulės mieste pradėjo veržtis jau ryte, todėl UAB „Klaipėdos rajono energija“ žemiausioje vietoje sudėjo specialius blokus ir maišus su smėliu, kurie stabdo vandens pratekėjimą. Tačiau po kelių valandų vanduo pradėjo graužtis pro pylimo apačią, tad situaciją atidžiai stebima, budi ugniagesiai ir kitos tarnybos. Taip pat AB „Klaipėdos vanduo“ patvirtino, kad dėl potvynio mieste neveikia ir dvi nuotekų siurblinės, tačiau bendrovė nuotekas siurbia cisternomis.

Tuo metu Lankupiuose prie šliuzo buvo fiksuotas stichinis vandens lygis, spręsta dėl šliuzo atidarymo, kad sumažėtų vandens kiekis prie kaimo sodybų. Tačiau, specialistams įvertinus situaciją, nuspręsta to nedaryti, nes tai galėtų pralaužti toliau esančius pylimus bei pakenkti AB „Klaipėdos vanduo“ vandenvietei, iš kurios tiekiamas geriamas vanduo. Todėl buvo pradaryta šliuzo šone esanti galerija, kuri leidžia šiek tiek sumažinti vandens lygį, nepakenkiant žemiau esančiai infrastruktūrai. Situacija toliau stebima.

Uždarytas ir kelias nuo Priekulės link Šilutės. Minijos vanduo užliejo maždaug kelių dešimčių metrų kelio atkarpą. Gyventojams rekomenduojama rinktis aplinkkelius.

Gyventojų prašome pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, o esant kritinei situacijai, kai reikalinga evakuacija, skambinti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.

Prireikus kitokios pagalbos – kreiptis į savo seniūniją (net ir savaitgalį). Seniūnijų kontaktus rasite ČIA. Įvertinę situaciją, seniūnai patys kreipsis į pagalbos tarnybas, galinčias padėti vienu ar kitu atveju.