Ekonomikos ir biudžeto komitetas išvažiuojamųjų posėdžių metu aplankė 9 Klaipėdos rajono vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ ir Klaipėdos rajono savivaldybės finansuotus nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių vykdomus ir įgyvendintus projektus bei domėjosi nevyriausybinių organizacijų lūkesčiais, ateities planais. Taip pat apžiūrėtas ir įvertintas Gargždų daugiafunkcio centro statybų procesas ir planai.
Pokyčiai Priekulės seniūnijoje
Ekonomikos ir biudžeto komiteto nariai aplankė bendruomenę „Priekulės ainiai“, kuri sėkmingai įgyvendino projektą „Negyvenamųjų patalpų pritaikymas bendruomenės ugdymo ir laisvalaikio centro įkūrimui“, o šiuo metu aktyviai plečia savo veiklų sferą ir netrukus Priekulėje įkurs bendruomeninį vaikų lauko darželį. Bendruomenės pirmininkė Gitana Mizgerienė džiaugėsi vaikų dienos centrą lankančių vaikų įsitraukimu į veiklas, pristatė problemas, su kuriomis bendruomenė susiduria kasdienėje veikloje.
Mažosios Lietuvos sportinio šaudymo asociacijos vadovas Giedrius Sabaliauskas Priekulėje pristatė netrukus planuojamą atidaryti Mažosios Lietuvos multifunkcinį sporto centrą – siekta išsaugoti kuo daugiau pastato autentiškumo, pabrėžti istorinę pastato dvasią, suburiant sporto bendruomenę.
Drevernoje aplankytas amatininkų gildijos „Lamata“ įkurtas amatų ir laisvalaikio centras, susipažinta su jo veiklomis, pasidžiaugta čia užveistu Senoviniu augalų sodu. Projekto vadovė Edita Nurmi akcentavo, kad veiklos prisideda prie Drevernos kultūrinio vystymosi, skatina turizmą bei bendruomenės ir vietos jaunimo užimtumą.
Svarbūs socialiniai projektai
Taip pat aplankytas kaimo bendruomenės „Smilgynai ir kaimynai“ vykdomas projektas „Savarankiško gyvenimo namai“, kurio dėka Sėlenų kaime bus pradėtos teikti savarankiško gyvenimo namų paslaugos. Kaimo bendruomenės „Smilgynai ir kaimynai“ pirmininkas Algirdas Žemgulis pristatė anksčiau nei planuota atliktus darbus (pastatytus 8 modulinius namelius bei iš dalies įrengtą 1 namelį administracijai ir gyventojų susibūrimams), taip pat konstatavo, kad trūksta lėšų užbaigti projektą, nes siekiama kuo greičiau priimti gyventojus, norisi sukurti jiems jaukią ir estetišką aplinką. Įgyvendinus projektą Klaipėdos rajonas gali tapti pavyzdžiu kitoms Savivaldybėms ir vietos bendruomenėms, nes Lietuvoje savarankiško gyvenimo namų paslaugas teikia tik dvi nevyriausybinės organizacijos, o tokių paslaugų poreikis didėja ir ateityje tik didės.
Vėžaičių bendruomenė pristatė Vėžaičiuose įkurtą interaktyvių edukacijų vaikų dienos centrą, kurį lanko 20 vaikų. Pasidžiaugta nauja įranga, interaktyviomis priemonėmis, jaukia erdve veikloms. Bendruomenės pirmininkė Vaida Bočkuvienė gyrė narių susitelkimą, nes projektu nebuvo galima skirti lėšų remontui, todėl daug remonto ir patalpų įrengimo darbų bendruomenės nariai atliko visuomeniniais pagrindais.
Sėkmės raktas – aktyvios bendruomenės
Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė komiteto narius pasitiko Utrių kalno papėdėje, kur įgyvendinti jau du dideli projektai. Čia slidinėjimui naudojamas kalnas pritaikytas aktyvioms šiltojo laikotarpio pramogoms – įrengtos 2 padangų nusileidimo trasos. Bendruomenė džiaugėsi padidėjusiu lankytojų skaičiumi unikalioje gamtos vietovėje, tačiau paminėjo, kad ne kiekvieną mėnesį užtenka lėšų darbuotojų atlyginimams išmokėti, nes veiklos labai sezoniškos, o darbuotojus išlaikyti reikia visus metus. Komiteto nariai siūlė stiprinti bendradarbiavimą su mokyklomis, slidinėjimo užsiėmimai galėtų praturtinti vaikų užimtumą ir stiprinti sveikatą.
Brožių kaimo bendruomenė pristatė projekto „Vietos augintojų ir bendruomenės įtraukimas, kuriant trumpąją maisto tiekimo grandinę Brožių kaime“ metu įrengtą daržovių perdirbimo cechą bei degustavimo kambarį. Čia bus ne tik pristatomas gaminamas maistas, kurį bus galima įsigyti, bet skoningai įrengta salė bus naudojama kaip susirinkimų vieta Brožių kaimo bendruomenei. Pabrėžta, kad čia bus pateikiami švieži ir sveikatai palankūs vietos gamintojų užauginti maisto produktai. Bendruomenė aprodė jų iniciatyva tvarkomą aplinką, šalia esančią žaidimų aikštelę vaikams.
Posėdžio metu lankytas ir Veiviržėnuose įkurtas bei kulinarinėms edukacijoms praplėstas Klaipėdos rajono amatų centras, sulaukiantis ne tik daug vietos lankytojų, bet ir delegacijų iš visos Lietuvos ir už jos ribų. Centro vadovė Valė Krauleidienė džiaugėsi, kad beveik per savo veiklos dešimtmetį išplėstos centro edukacijos, pradėtos teikti ne tik kultūrinės, bet ir socialinės paslaugos, darbų prasmę įrodo centrui šiais metais skirtas Metų socialinio partnerio apdovanojimas.
Taip pat aplankytas ekstremalios veiklos klubo „Išgyvenk“ šiuo metu vykdomas projektas „Pagalbos vyrams centro „Išgyvenk“ įkūrimas“. Vilkių kaime bus įkurtas pirmas Klaipėdos rajone pagalbos vyrams centras. Atidarius šį centrą jo gyventojams bus suteikiamas ne tik apgyvendinimas, bet ir siekiama atkurti socialinius įgūdžius, padedama integruotis į visuomenę, teikiama psichologinė pagalba. Komiteto pirmininkė Ligita Liutikienė džiaugėsi, kad vykdant vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ projektus rajone kuriamos ir išlaikomos darbo vietos, plečiama paslaugų įvairovė, kai ypatingai aktuali socialinių paslaugų plėtra. Komiteto posėdžių metu jo nariai ir bendruomenių atstovai ne kartą pabrėžė, kad būtinas Savivaldos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovų bendradarbiavimas, dalinimasis patirtimis, vizijų pristatymas ir problemų išsakymas. Ne visus įgyvendintus projektus pavyko aplankyti ir susitikti su jų vadovais, tačiau bendruomenių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai visuomet gali kreiptis į Savivaldybę su idėjomis ir pasiūlymais.

