Pirmadienį Klaipėdos rajone pirmą kartą lankėsi kolegos iš Vilniaus rajono savivaldybės. Švietimas, urbanistinė plėtra, infrastruktūra, socialinė apsauga, regioninis finansavimas, projektai, atstovavimas  žiedinėms savivaldybėms – tai tik dalis klausimų, aptartų susitikimuose tiek su politikais, tiek su Administracijos specialistais. Šis vizitas davė startą ne tik bendriems veiksmams dėl savivaldybėms aktualių problemų sprendimo aukštesniu lygmeniu, bet ir tolesnei abiejų savivaldybių bendrystei.

„Tokių vizitų metu dar kartą įsitikiname, kad turime ir ką parodyti, ir ko pasimokyti. Per vieną susitikimą pavyko paliesti daugybę mums svarbių temų ir rasti sprendimus, kaip toliau spręsime  švietimo, susisiekimo ir infrastruktūros, finansinius klausimus. Svarbu ir tai, kad su Vilniaus rajono meru sutarėme, jog abu matome būtinybę atstovauti žiedinėms savivaldybėms, kurios savo specifika skiriasi nuo kitų rajonų savivaldybių. Tad ryšių palaikymas su savivaldybėmis, kurios panašios į mus, yra svarbus ir vertingas ne tik bendraujant politikams, bet ir Administracijos specialistams, kad jie galėtų konsultuotis vieni su kitais, kartu rasti sprendimus, dalintis patirtimi. Viliuosi, kad tai ne paskutinis susitikimas, o graži dviejų rajonų draugystės pradžia“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Vilniaus rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama mero Roberto Duchnevičiaus, bendravo su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos skyrių vadovais ir specialistais strateginiais, projektų valdymo bei investicijų klausimais, aptarė infrastruktūrinius projektus, viešosios tvarkos aktualijas, daugiabučių renovacijos bei vandentvarkos klausimus.

Dalintasi patirtimi dėl bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų rėmimo, socialinių paslaugų organizavimo.

Aptarti švietimo srities klausimai dėl vietų darželiuose trūkumo, privačių darželių steigimo ir dotacijų tėvams, trūkstamų pedagogų pritraukimo, mokinių pavėžėjimo, vasaros poilsio programų. Diskutuota ir dėl urbanistinės plėtros sprendimų. 

Vilniaus rajono delegacija po vizito ir atskirų klausimų aptarimo Savivaldybėje lankėsi privačiame darželyje „Vaikų pieva“ Klemiškės II kaime bei rugsėjį duris atvėrusioje naujoje Jakų mokykloje-darželyje.

Klaipėdos rajono ir Vilniaus rajono savivaldybių vadovai sutarė ir toliau bendradarbiauti, inicijuoti žiedinių savivaldybių merų susitikimus, dalintis patirtimi bei kartu siekti savivaldybėms aktualių klausimų sprendimo.