Spalio 12–29 d. tarptautinis festivalis „Nepatogus kinas“ prie ekranų kvies tikrų istorijų – rinktinės dokumentikos – mėgėjus. Filmus bus galima išvysti daugiau nei 200 šalies bibliotekų. Prie šio tinklo jungiasi ir Jono Lankučio viešoji biblioteka, kuri kvies gyventojus pamatyti išskirtinius kino seansus!

Filmus bus galima žiūrėti individualiai arba visiems kartu – organizuojami ir keli specialūs kino seansai, po kurių biblioteka ir festivalis kvies pasidalinti įspūdžiais ir pasikalbėti su virtualiai prisijungsiančiais svečiais.

Spalio 12 d. 15 val. vyks filmo „Visa, kas kvėpuoja“ (rež. Shaunak Sen) bendra peržiūra ir virtualus susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu.

Naujajame Delyje, vienoje iš pasaulio taršos sostinių, broliai Saudas ir Nadeemas kasdien gelbėja, slaugo ir atgal į pasaulį išleidžia juoduosius peslius – jų mieste paplitusius vanagus. Jie stengiasi bent truputį sumažinti taršą, prieš kurią laimėti kartais atrodo nebeįmanoma. Šis filmas pelnė apdovanojimus prestižiniuose Kanų ir Sandanso festivaliuose.

Spalio 17 d. 15 val. širdį verianti meilės istorija „Amžini prisiminimai“ (rež. Maite Alberdi) ir pokalbis po seanso filmo tema.

Paulina ir Augustas vienas kitą myli jau 25 metus. Ji – buvusi Čilės kultūros ministrė ir aktorė. Jis daugelį metų buvo populiarus televizijos žurnalistas. Jų gyvenimas kupinas prisiminimų, kuriuos Augustas pamažu pamiršta, nes serga Alzheimeriu. Kuo daugiau jis pamiršta, tuo labiau Paulina jį myli. Ir nors pati Paulina jau yra pamiršta, jos jausmai mylimajam išlieka stiprūs.

Spalio 19 d. 14 val. kviečiame drauge žiūrėti filmą „Varnos yra baltos“ (rež. Ashen Nadeem) ir po seanso drauge aptarti filmą.

Atokiame Japonijos vienuolyne jau daugiau nei tūkstantį metų gyvena budistų vienuoliai. Pasimetęs savo gyvenime, filmo režisierius atvyksta į šį vienuolyną ieškoti prasmės ir pasimokyti iš vienuolių išminties. Tačiau vienintelis vienuolis, kuris su juo bendrauja, pats yra atstumtasis, labiau mėgstantis ledus ir kratymąsi pagal metalo grupės „Slayer“ muziką, o ne meditaciją.

Spalio 25 d. 15 val. kviesime kartu žiūrėti lietuvišką filmą „Laiškas Ukrainai“. Po filmo į virtualų pokalbį prisijungs režisierius Vytautas Puidokas.

Daugiau nei šimtas Lietuvos kino bendruomenės narių susibūrė į savanorišką kino projektą, kurio tikslas – fiksuoti, kas Rusijos karinės invazijos į Ukrainą metu 2022-aisiais vyko mūsų šalyje. Šiame jaudinančiame dokumentiniame filme įamžinti šimtai ukrainiečių skausmui neabejingų Lietuvos gyventojų ir pilietinių iniciatyvų aktyvistų, tarp kurių ir Jonas Ohmanas, Rūta Meilutytė, Olegas Šurajevas ir kiti. Filme atskleidžiami ir įtempti tokių organizacijų, kaip „Blue / Yellow“, „Stiprūs kartu“ ir kitų veiklos užkulisiai.

Spalio 26 d. 14 val. filmo „Žurnalisto nužudymas“ (rež. Matt Sarnecki) peržiūra. Po jo vyks virtualus pokalbis demokratijos tema.

Jauno žurnalisto Jáno Kuciako ir jo sužadėtinės nužudymas sukelia didžiausius protestus Slovakijoje nuo komunizmo griūties. Žurnalisto kolegos, patys akylai saugodami savo gyvybes, pradeda tyrimą. Netrukus jiems pavyksta rasti įrodymų, siejančių nusikaltimą su garsiu verslininku, artimu vyriausybei ir jos premjerui.

Norintiems žiūrėti filmus individualiai rekomenduojama atsinešti savo ausines, o laiką filmo peržiūrai galima rezervuoti telefonu  +370 682 69260 arba el. paštu [email protected].

Prisijungimus prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojai, o rinktis filmus, kuriuos norėtumėte pamatyti, galite ČIA.

„Nepatogus kinas“ – tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, kurio vieni iš pagrindinių tikslų – kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis ir supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis.