Birželio 27 dieną Gargždų parkas prisipildys džiazo garsų. Čia pirmą kartą savo pasirodymą surengs „SHAPE International Band/NATO Jazz Orchestra“. Orkestrą apšildys garsus lenkų džiazo smuikininkas Tomasz Chyla, dainuos ir džiazo vokalistė, gargždiškė Emilija Bučinskaitė, geriau žinoma sceniniu vardu Emilija Bucci. Koncertas vyks Gargždų parko amfiteatre ir jis bus nemokamas.

Prieš keturis dešimtmečius įsteigtas NATO džiazo orkestras jau yra užsitarnavęs savo vardą. Jis koncertuoja garsiausiose pasaulio festivaliuose ir scenose, o jo pasiklausyti susirenka tūkstančiai žmonių. Oficialiu NATO muzikiniu atstovu choras tapo 1985-ais, o į jį atrenkami geriausi muzikantai iš NATO aljanso karinių grupių.

Šiemet džiazo orkestras „SHAPE International Band/NATO Jazz Orchestra“ atvyksta į jau XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalį, kur surengs savo pasirodymą, tačiau dieną prieš tai, birželio 27-ąją, savo programa pradžiugins ir Gargždus, kur miesto parko amfiteatre nuo 20 val. bus surengtas išskirtinis pasirodymas.

„Gargždų parkas vis dažniau virsta nauja kultūrine erdve, kur savo pasirodymus rengia meno kolektyvai. Iš tikrųjų džiaugiuosi, kad mūsų mieste apsilankys tokio lygio orkestras, koncertavęs įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose. Dar smagiau, kad prie jo prisijungs ir gargždiškė solistė Emilija Bučinskaitė. Norime, kad miestas būtų kuo gyvesnis, kad vis daugiau žmonių turėtų galimybę pamatyti kuo aukštesnio meistriškumo kultūrines programas, todėl tikrai visus kviečiu ateiti ir išvysti atlikėjus, kurie džiazo muziką garsina visame pasaulyje“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. 

Programą atliks net 18 tarptautinių profesionalių karo muzikantų, vadovaujamų dirigento, vyriausiojo karininko Fouro Jameso Bettencourto iš Amerikos. Jie atliks klasikines amerikiečių bigbendo džiazo aranžuotes iš Glenno Millerio, Duke’o Ellingtono, Count Basie bei vokalo aranžuotes iš tokių atlikėjų kaip Frank Sinatra ir Johnny Hallyday. 

Koncertą pradės ir orkestrą apšildys garsus lenkų džiazo smuikininkas Tomasz Chyla, kuris savo programą pristatys jau nuo 19 val., o džiazo orkestras visus susirinkusius džiugins nuo 20 valandos.