Prasidedant šaltajam sezonui Sveikatos apsaugos ministerija primena – savo imunitetu turime pasirūpinti kiekvienas, tad gyventojai savo gydymo įstaigose jau gali pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – gripo ir koronaviruso vieno vizito metu. Skiepijimas gripo ir atnaujintomis COVID-19 vakcinomis labiausiai rekomenduojamas rizikos grupėse esantiems asmenims – jie abiem vakcinomis bus skiepijami nemokamai.

Rizikos grupei priklausantys asmenys:

–    65 metų amžiaus ir vyresni;

–    sergantys lėtinėmis ligomis (taip pat ir vaikai);

–    socialinės globos ir slaugos įstaigų gyventojai (taip pat ir vaikų globos įstaigų);

–    sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai;

–    nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu).

Norint pasiskiepyti abiem vakcinomis, rekomenduojama kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios asmuo prisirašęs. Savo lėšomis gripo vakcina galima pasiskiepyti bet kurioje gydymo įstaigoje ar vaistinėse. Gyventojai COVID-19 vakcinomis ir toliau galės skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje ir vaistinėse, o registruotis COVID-19 vakcinai galima keliais būdais:

KoronaStop svetainėje

– Per Išankstinę pacientų registravimo sistemą (IPR).

– Kreipiantis tiesiogiai į gydymo įstaigą.

Skiepijimas daugiau nei viena vakcina vieno apsilankymo metu yra įprasta medicininė praktika – tai greita, patogu, rekomenduojama specialistų. Lietuvos infektologų draugijos poziciją dėl vakcinų derinimo RASITE ČIA.

Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Lietuvos ekspertų rekomendacijomis, atnaujinta COVID-19 vakcina gali pasiskiepyti visi 5 m. amžiaus ir vyresni asmenys.

6 mėn. – 4 m. amžiaus vaikams suteikiama galimybė pasiskiepyti originalia COVID-19 vakcina.

Gripo skiepai apsaugo nuo ligos vidutiniškai 12 mėn. Jau po 6 mėn. nuo skiepo antikūnų organizme sumažėja dvigubai. Kasmet yra pagaminama nauja vakcina, kuri geriau atitinka cirkuliuojančius gripo virusų tipus.

Daugiau informacijos https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba NVSC internetinėje svetainėje.