Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija įpareigoja Valstybes užtikrinti, kad žmonės su negalia galėtų veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti politiniame ir visuomenės gyvenime lygiai su kitais asmenimis tiesiogiai ar per laisvai pasirinktus atstovus, įskaitant neįgaliųjų teisę ir galimybę balsuoti ir būti išrinktiems.

Jeigu Jūsų rinkimų apylinkė nepritaikyta ar iki jos sunku nuvykti, nepamirškite, kad Jūsų asmeninis asistentas gali Jus palydėti iki rinkimų apylinkės ir padėti įveikti kelionėje kilsiančius iššūkius. Kreipkitės į savo asmeninį asistentą.

Norint išvengti nepatogumų, rekomenduojame pasitikrinti, ar Jūsų rinkimų apylinkė yra pritaikyta. Tai galite padaryti čia: https://bit.ly/3KsIZfN arba sužinoti paskambinus trumpuoju mokamu numeriu 1855.

Nemokami numeriai pasiteiravimui:
„Tele2“ vartotojams – 867807023;
„Bitė“ vartotojams – 865003406;
„Telia“ vartotojams – 852361032;
„Baltnetos komunikacijos“ vartotojams – 852059478;
„CSC Telecom“ vartotojams – 869949098.

Klausos negalią turintiems gestų kalbos vartotojams rinkimų metu nuotolinį vertimą užtikrins Lietuvos gestų kalbos vertimo centro vertėjai. Nuotolinio vertimo paslaugos, teikiamos savaitgaliais ir po darbo valandų. Todėl rinkimų metu, esant poreikiui, gestų kalbos vertimo paslaugos bus teikiamos per interneto pokalbių programą „Skype“, adresu: 24/7LGKvertimas.
Daugiau informacijos rasite čia: https://bit.ly/3Sh17LB

Vyriausioji rinkimų komisija, bendradarbiaudama su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis”, parengė lengvai suprantama kalba (Easy to Read) informacinį leidinį apie 2023 m. kovo 5 dieną vyksiančius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus.


Leidinį galite rasti čia: https://bit.ly/3YQi5Ts