Dėl jau kelias dienas pliaupiančio lietaus situacija Klaipėdos rajone darosi vis sudėtingesnė – semiami laukai, kiemai, vanduo niokoja gyventojų turtą, sparčiai kyla vandens lygis upėse. Su didžiausiomis problemomis susiduria Vėžaičiai, Sendvaris, Kvietiniai, nes čia per trumpą laiką iškrito toks didelis kritulių kiekis, kad vanduo nebespėja nubėgti.

Prie to prisideda ir tai, kad nemažai senųjų melioracijos įrenginių nusidėvėję ar tiesiog sugadinti nepataisomai dėl neatsakingų statybų. Vien per šiandien rajono gelbėjimo tarnyba valyti, taisyti ar tiesiog atkimšti įvairias pralaidas vyko jau keliolika kartų. Brigada darbuojasi be poilsio, kad būtų pašalintos bent didžiausios problemos, tačiau bėda ta, kad vanduo tiesiog nebeturi kur nubėgti. Tiek Savivaldybė, tiek tarnybos sulaukia ir begalės gyventojų skambučių bei pranešimų. Suprantame Jūsų rūpestį ir baimę dėl savo namų, tačiau situacija tikrai nėra eilinė.

Upėse vanduo kyla sparčiai, duomenys kinta kas valandą, nes lietus, pasak meteorologų, nesiliaus dar bent kelias paras. Šiandien sušauktas Ekstremalių situacijų operacijų centras, kuriame aptarta esama situacija. Buvo apžiūrėti ir pylimai, kurie sulaiko kylantį vandenį, kol kas jokių pralaužų nėra.

Jei situacija blogės, gali tekti skelbti ekstremalią padėtį, kaip tą padarė Kretingos rajonas.

Situaciją atidžiai stebima, visi yra informuoti apie susidariusią padėtį – tiek seniūnai, tiek tarnybų atstovai. Visų prašome pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, o esant kritinei situacijai nedelsiant skambinkite 112.