Jau keletą metų Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojams nereikia mokėti už asbesto turinčių gaminių atliekų išvežimą. Vien per pusantrų metų iš gyventojų surinkta ir išvežta beveik 427 tonos tokių ne tik aplinkai, bet ir sveikatai kenksmingų medžiagų.

Jau nebe pirmus metus Klaipėdos rajono savivaldybė teikė paraišką valstybės paramai asbesto atliekų išvežimui ir sėkmingai įgyvendino projektą „Namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų tvarkymas Klaipėdos rajono savivaldybėje“. Iš gyventojų  planuota surinkti, išvežti ir pašalinti 408 tonas asbesto turinčių gaminių atliekų. Atlikti „žalieji“ viešieji pirkimai ir sudaryta sutartis su atliekų surinkėju-vežėju UAB „Ekonovus“. Asbesto atliekos buvo šalinamos UAB  Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro sąvartyne.

Projekto metu buvo panaudotas visas Aplinkos projektų valdymo agentūros skirtas finansavimas – beveik 50 tūkst. eurų, ir iš gyventojų nemokamai surinkta daugiau nei planuota asbesto atliekų – beveik 427 tonos. Tam, kad asbesto atliekas būtų galima išvežti iš visų projekte užsiregistravusių gyventojų, darbams pabaigti finansavimas skirtas ir iš Savivaldybės biudžeto.

Kaip rodo praktika ir užsiregistravusių asbesto atliekų išvežimui gyventojų skaičius, ši paslauga buvo ir vis dar yra labai reikalinga, todėl paraiškos gauti valstybės paramą bus teikiamos ir ateityje.