Tėvai jau gali kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams – paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo. Prašymai dėl nemokamų pietų, vertinant pajamas, priimami iki mokslo metų pabaigos, o dėl socialinės paramos mokinio reikmenims įsigyti – iki spalio 5 d.

Prašymą-paraišką ir reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš mokinio tėvų (įtėvių) deklaruotos gyvenamosios vietos seniūnijoje arba www.spis.lt informacinėje sistemoje.

Socialinė parama mokiniams gali būti skiriama:

  • jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (235,50 Eur).
  • ·             jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (314,00 Eur), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokamus pietus organizuoja mokykla. Jie skiriami nevertinant gaunamų pajamų ir atskiro prašymo teikti nereikia. Planuojama, kad nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos rajono įstaigose bus ugdoma 612 priešmokyklinukų, 610 pirmokų bei 590 antrokų.