Klaipėdos rajone Minijos upėje vandens lygiui pasiekus stichinį lygį, kyla pavojus kad gali būti  užpilti ir šuliniai. Taip nutikus, šulinių vandens maistui vartoti negalima, nes jis gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis ar mikroorganizmais. Patariama maistui vartoti fasuotą geriamąjį vandenį.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad vienos iš sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, kuriomis dėl liūčių gali būti užterštas šulinių vanduo, yra nitritai ir nitratai. 

Dalį šių junginių suaugę žmonės gauna su maistu (daugiausia su daržovėmis), o pieno mišiniais maitinami kūdikiai – su užterštu geriamuoju vandeniu, naudojamu pieno mišiniams paruošti. Apsinuodijus šiais azoto junginiais gali pasireikšti methemoglobinemija. Jos metu atsiranda deguonies trūkumas organizmo audiniuose. Ši būklė ypač pavojinga kūdikiams iki 6 mėn. amžiaus.

Pasibaigus potvyniui, rekomenduojama šulinius išvalyti ir dezinfekuoti bei atlikti šulinių vandens tyrimus.

Šeimos, turinčios kūdikių iki 6 mėn. amžiaus, ar nėščiosios, kurių maistui naudojamas šulinio vanduo, gali kreiptis į NVSC, kad jis būtų ištirtas dėl taršos nitritais ir nitratais. Tyrimai atliekami valstybės lėšomis.

Daugiau informacijos apie tai, kaip pateikti prašymą vandens ištyrimui, rasite adresu https://nvsc.lrv.lt/suliniai.