Jau kitąmet Klaipėdos rajone deklaruoti gyventojai turės dar vieną priežastį sakyti, kad čia – geriausia vieta gyventi. Įsidiegę mobiliąją „Atvirų horizontų“ programėlę ar išsiėmę fizinę kortelę, gyventojai turės galimybę pasinaudoti specialiomis nuolaidomis renginiuose, sporto ar kitose laisvalaikio veiklose. Įsitraukti bei pasiūlyti savo nuolaidas bus kviečiamas ir verslas. Taip pat tai bus dar viena galimybė aktyviau įsitraukti į Klaipėdos rajono gyvenimą bei patogiau reikšti nuomonę svarbiais klausimais.

„Nuolat ieškome būdų, kaip labiau įtraukti gyventojus, juos paskatinti bei tuo pačiu ir padėkoti už tai, kad renkasi Klaipėdos rajoną, čia deklaruojasi. Kitų metų pavasarį pasirodysianti gyventojo kortelė ir mobilioji aplikacija, tikiuosi, bus dar viena priemonė tą padėką išreikšti. Ir tai bus ne tik nuolaidų programėlė. Tai bus šiuolaikiška priemonė, leisianti sulaukti grįžtamojo ryšio ir iš gyventojų, paskatinti juos lankytis rajono kultūriniuose renginiuose, dalyvauti edukacijose, sporto ir kitose veiklose“, sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Planuojama, kad turintys gyventojo kortelę ar mobiliąją aplikaciją turės galimybę naudotis įvairiomis nuolaidomis Klaipėdos rajono biudžetinėse įstaigose. Pavyzdžiui, jiems bus taikoma nuolaida kultūriniams renginiams, muziejų lankymui, edukacijoms, sporto ir kitoms veikloms. Pastačius Gargždų daugiafunkcį sporto centrą, specialios nuolaidos lauks ir baseine. Dėl išskirtinių kainų rajono gyventojams bus kalbamasi ir su kitų savivaldybių, pavyzdžiui Klaipėdos ar Palangos, kultūros bei sporto įstaigomis.

Taip pat mobilioji aplikacija bus susieta ir su kitomis savivaldybėje veikiančiomis sistemomis, tokiomis kaip problemų žemėlapis ar dalyvaujamojo biudžeto balsavimas, tad naudojimasis jomis taps dar patogesnis, ateityje planuojamos ir kitos sąsajos, kad gyventojui nereikėtų kiekvieną kartą iš naujo savęs identifikuoti.

Gyventojai bus kviečiami naudotis ir kitomis funkcijomis – dalyvauti apklausose, išreikšti savo nuomonę įvairiais klausimais, jie greitai ir patogiai sužinos informaciją apie svarbius projektus, vykdomus seniūnijoje, kurioje jie deklaruoti, taip pat sulauks atskirų kvietimų į viešus jų pristatymus.

Įvairias nuolaidas Klaipėdos rajono gyventojams taikyti kviečiamas ir čia veikiantis verslas.

„Tikimės, kad mūsų rajone veikiantis verslas taip pat pasiūlys gyventojams, turintiems kortelę ar programėlę, įvairių nuolaidų. Nuo maitinimo iki grožio paslaugų, nuo buities prekių iki automobilių priežiūros – kiekvienas verslas, kuriam svarbus Klaipėdos rajono gyventojas, gali prisijungti prie šios iniciatyvos, taip ne tik paskatinti gyventoją lankytis, naudotis paslaugomis, bet ir padėkoti už tai. Juk rajoną kuriame kartu – savivalda, verslas, gyventojai – ir vieni be kitų negalime“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Verslą, norintį prisidėti prie Klaipėdos rajono gyventojos „Atvirų horizontų“ kortelės bei mobiliosios aplikacijos ir taikyti nuolaidas, kviečiame kreiptis į Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyriausiąjį specialistą Mantą Virbauską ([email protected]).

Gyventojo kortelę ir mobiliąją aplikaciją galės turėti tik Klaipėdos rajone gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Dėl daugiau informacijos apie iniciatyvą, taip pat su pasiūlymais ar idėjomis kviečiame kreiptis į Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėją Ernestą Badalovą ([email protected]).