Nuo liepos 1 d. vairuotojai savo automobiliuose turėtų atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinius, todėl akcijos organizatoriai prašo senųjų vaistinėlių, kurios bus nebereikalingos, – neišmesti. Jos gali tapti svaria parama Ukrainai, kenčiančiai nuo agresyvaus rusijos pradėto karo bei plataus masto invazijos. Klaipėdos rajone senąsias vaistinėles galite atnešti į Savivaldybę ar savo seniūniją. Akcija vyks iki liepos 3 d.

Ukrainiečiams ypatingai svarbi ir reikalinga pagalba tvarsliava ir kitomis medicinos priemonėmis. Kadangi nuo 2023 m. liepos 1 d. vairuotojai savo automobiliuose turi atnaujinti ar įsigyti naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinius, senosios vaistinėlės taps nebereikalingos ar nebenaudojamos, tačiau jos būtų svari parama Ukrainos gynėjams ir civiliams gyventojams. Surinktos vaistinėlės bus perduotos tiek į karo zoną, tiek civiliams gyventojams.

Klaipėdos rajone nebenaudojamos vaistinėlės renkamos Savivaldybės pirmame aukšte (Klaipėdos g. 2, Gargždai), taip pat jas galima pristatyti ir į savo seniūniją.

Vaistinėlės taip pat renkamos visoje Lietuvoje specialiuose „Circle K Lietuva“ punktuose (https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1NZloxnd5rtQidRd6astbKp1rvsre2kI&ll=55.20222499134216%2C23.657655500000025&z=7).

Akcija vyksta iki liepos 3 d.

Akcijos iniciatoriai: Asociacija „Po mažą žingsnį“, VšĮ „Ukrainos namai“, pilietinė iniciatyvinė grupė.

Akcijos partneriai: Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje, Ukrainos ambasada Lietuvoje, UAB „Circle K Lietuva“, LIDL Lietuva, DPD Lietuva, UAB ELEKTRUM Lietuva, Susisiekimo ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Akcijos ambasadoriai: Oleksijus Arestovičius, Andrius Mamontovas, Martynas Giga, Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala, Antanas Juknevičius.