Klaipėdos rajone kasmet augant gyventojų skaičiui, didėja ir Savivaldybės biudžetas. Šiemet jis rekordinis 123,8 mln. eurų, 20 milijonų didesnis nei pernai. Šiandien Savivaldybės tarybos posėdyje daugumos balsais buvo patvirtintas biudžetas, taip atveriant kelią būsimiems darbams. Opozicija dėl biudžeto susilaikė. Planuose – daugiau asfaltuotų kelių, naujų darželių, mokyklų, daugiafunkcių centrų ir kultūros namų statybų. Taip pat bus tvarkomos viešosios erdvės, daromi kiti svarbūs darbai.

„Iš tiesų augančiame rajone ir iššūkiai neeiliniai, tad džiaugiuosi, kad didėjantis biudžetas leis įgyvendinti tuos darbus, kurių labiausiai reikia gyventojams. Gyventojai rajone kuriasi greičiau nei mes spėjame įrengti infrastruktūrą ar pastatyti naujus darželius. Tačiau per pastaruosius keletą metų stipriai pasistūmėjome į priekį ir matau, kad kartu su Savivaldybės komanda, įstaigomis, politikais galime judėti dar sparčiau. Tad ir biudžetas šiemet suplanuotas ir apgalvotai, ir ambicingai. Planuodami biudžetą, didelį dėmesį skyrėme ugdymo įstaigų plėtrai, kelių infrastruktūrai, apšvietimui, paslaugų kokybės gerinimui ir kitoms kiekvienam rajono gyventojui svarbioms sritims“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Dėmesys ugdymo įstaigų plėtrai

Švietimo srityje bus skirta daugiau lėšų ugdymo įstaigų veiklai finansuoti. Kompensacijoms tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius, bei atsiskaitymui už vaikų ugdymą Klaipėdos miesto savivaldybės ikimokyklinėse ir bendrojo lavinimo įstaigose skirta 3,7 mln. eurų. 1 mln. eurų bus paskirstytas švietimo įstaigų patalpų, mokyklinių autobusų remontui, buitinei, organizacinei technikai, mokymo priemonėms įsigyti. Bus investuojama į neformalųjį vaikų švietimą, iš dalies finansuojamos vaikų vasaros stovyklos.

Numatytos lėšos ir mokyklos-darželio Trušeliuose, kur bus ugdoma apie 800 vaikų, statyboms, kurios turėtų prasidėti jau šį rudenį. Skirta lėšų ir 220 vietų lopšelio-darželio projektavimui Gargžduose. Prie Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos bus pastatytas priestatas, kur bus įrengta aktų salė bei keturios papildomos klasės. Jau projektuojamas 150 vietų darželis Mazūriškiuose,  perkama paslauga ir 75 vietų darželio projektavimui Dercekliuose. Bus modernizuojama „Vaivorykštės“ gimnazija bei „Saulutės“ darželis Gargžduose.

Investuojama į kelių infrastruktūrą

Kelių, gatvių atnaujinimui, remontui ir priežiūrai planuojama išleisti daugiau nei 10 mln. eurų. Papildomos lėšos skirtos ir seniūnijų infrastruktūrai: Gargždų seniūnijai skirta 0,7 mln. eurų, Sendvario – 0,5 mln. eurų, o likusioms seniūnijoms – 1,8 mln. eurų. 3,6  mln. eurų planuojama skirti Ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planui iki 2025 metų įgyvendinti.

Asfalto sulauks Liepų g. Ginduliuose, Stonės–Vėtrungių g. Mazūriškiuose, bus baigta Pašto g., Jakuose. Planuojama sutvarkyti šaligatvius Kvietinių g. Gargžduose, išasfaltuoti Pavasario g. Kretingalėje. Bus tvarkomos Pušų, Turgaus, Sodų gatvės Priekulėje, J. Šaulio, Laukų, Sodų g. Veiviržėnuose, Žiobrių, Aukštkiemių gatvės Sendvaryje. Bus tęsiami darbai Kuršlaukio g. bei Lyros, Rasos, Volungės kvartale Gargžduose, planuojama pradėti darbus ir Saulažolių kvartale (Gedimino, Palangos ir kitose gatvėse). Tai tik dalis gatvių, kurios sulauks remonto 2023-iaisias.

Taip pat bus įrengiamos autobusų stotelės, bus investuojama ir į elektromobilių įkrovimo stoteles, saulės parkus, taip siekiant prisidėti prie žaliosios energijos gamybos. Tęsiamas ir apšvietimo modernizavimas visame rajone, tam šiemet numatyta daugiau nei 1 mln. eurų.

650 tūkst. eurų skirta prisidėjimui prie projektų, įgyvendinamų kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija. Bus baigti Tilto g. remonto darbai nuo J. Basanavičiaus g. iki tilto per Miniją, darbai prasidės ir Kretingos pl. gatvėje Gargžduose bei Laisvės g. Veiviržėnuose. Sendvaryje esančios Rasytės bei Ežero gatvės, Klaipėdos g. Kretingalėje – projektavimo stadijoje.

Lėšos kultūros centrams, sportui ir laisvalaikiui

Šiemet turėtų būti baigtos ir Endriejavo kultūros centro bei bibliotekos pastato statybos, bus tęsiama Gargždų kultūros centro renovacija. Ruošiamasi Veiviržėnų kultūros centro modernizacijos projektui.

Įsibėgės ir Gargždų daugiafunkcio sporto centro statyba. Virš pusės milijono eurų numatyta ir vaikų žaidimo bei sportų aikštelių įrengimui seniūnijose.

Daugiau nei milijonas eurų skirta Priekulės socialinių paslaugų centro infrastruktūros plėtrai.

Bus baigiamas tvarkyti Gargždų parkas, tęsiamas Priekulės viešųjų erdvių tvarkymas.

2023-ųjų metų biudžete bus investuojama ir į lietaus nuotekų sistemų įrengimą, įstaigų išlaikymą, vaikų dienos centrus, bendruomenių projektus, kultūros paveldą bei kitas sritis.

„Biudžeto balansavimas – nematomas, tačiau ypatingai svarbus darbas. Norai turi atitikti galimybes, o problemų ir poreikių kiekvienoje seniūnijoje tikrai yra daug. Tad džiaugiuosi, kad šiandien patvirtinome tokį biudžetą, kuris leis vykdyti visam rajonui svarbius projektus, išjudinti įsisenėjusius klausimus. Nuoširdžiai dėkoju Administracijos darbuotojams, politikams, įstaigoms, visiems, kurie prisidėjo prie šio biudžeto formavimo. Na, o dabar mūsų visų laukia darbas – reikia įgyvendinti planus, sukeliant kuo mažiau nepatogumų gyventojams, kad visi galėtume džiaugtis sutvarkyta ir patogia infrastruktūra, kokybiškomis paslaugomis ir tiesiog kokybiškesniu gyvenimu Klaipėdos rajone“, –  sako Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.