Klaipėdos rajone nuolat augant gyventojų skaičiui, auga ir įvairių viešųjų paslaugų poreikis, tad natūralu, kad jaučiamas tam tikrų sričių specialistų trūkumas. Savivaldybė jau taiko įvairias pritraukimo bei skatinimo programas, apmoka už atvykimą į darbą, ko gero, beveik visų sričių specialistams: medikams, mokytojams, socialiniams bei kultūros įstaigų darbuotojams. Patvirtinta ir nauja – policijos pareigūnų pritraukimo programa. Į Klaipėdos rajoną paskirtam dirbti pareigūnui bus skiriama 4 tūkst. eurų išmoka, o besimokančiam – kasmėnesinė 250 eurų stipendija. Pareigūnai rajone įsipareigos dirbti ne trumpiau kaip 3 metus.

Keletą pastarųjų metų stebima tendencija, kad vis mažiau jaunimo grįžta dirbti ir tarnauti į Klaipėdos rajono policijos komisariatą. Šiuo metu čia trūksta 24 policijos pareigūnų. Manoma, kad ir ateityje gali susidaryti problemų, nes didelė dalis šiuo metu tarnaujančių pareigūnų jau yra įgiję teisę į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją.

„Išties pritraukti jaunų pareigūnų dirbti į Klaipėdos rajoną tampa dideliu iššūkiu, o tai savaime kelia trukdžių, siekiant užtikrinti saugią aplinką gyventojams, palaikyti viešąją tvarką, eismo saugumą. Ypač trūksta pirminės grandies pareigūnų, dirbančių Reagavimo skyriuje, kurie pirmieji skuba į pagalbą nelaimės atveju. Tikiuosi, kad numatytos skatinimo priemonės motyvuos jaunus žmones rinktis policijos pareigūno profesiją ir likti dirbti savo krašte“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Trūkstamų policijos pareigūnų pritraukimo į Klaipėdos apskrities vyriausiojo  policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariatą tvarkos aprašas parengtas bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir vietos komisariato vadovais.

„Skiriamos vienkartinės išmokos ar stipendijos yra gera praktika pritraukiant, išlaikant ar skatinant pareigūnus, ypač tuose rajonų komisariatuose, kuriuose pareigūnų trūksta“, – sako Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Apraše įtvirtintos dvi skatinimo priemonės. Pareigūnas, paskirtas dirbti Klaipėdos rajone, gaus vienkartinę 4 tūkst. eurų išmoką, o asmeniui, besiruošiančiam tapti policijos pareigūnu, per visą pirminio policijos profesinio mokymo, įvadinio mokymo ar studijų laikotarpį bus mokama mėnesinė 250 eurų skatinamoji išmoka. Abiem atvejais pareigūnas Klaipėdos rajono policijos komisariate įsipareigotų dirbti ne trumpiau kaip 3 metus.