Klaipėdos rajono miestas partneris Ukrainoje Lymanas sulauks dar vienos humanitarinės pagalbos siuntos. Taryba vienbalsiai pritarė gaisrinės autocisternos perdavimui. Kartu su ja Lymaną netrukus pasieks ir keleivinis bei krovininis mikroautobusai, statybinės medžiagos, reikalingos pastatų atstatymui, aplinkos tvarkymui, „Starlink“ interneto stotelės, padėsiančios užtikrinti moksleivių ugdymą.

„Su savo partneriais nuolat palaikome ryšį. Dar ir prieš Tarybos posėdį bendravome su Lymano meru Oleksandu Žurovliovu, kuris visos bendruomenės vardu išreiškė didžiulę padėką Klaipėdos rajonui už jau skirtą reikalingą paramą Ukrainos gynėjams ir civiliams. Deja, Lymane situacija vis dar sudėtinga, todėl patikinome, kad esame ir toliau pasiruošę teikti jiems visą reikalingą pagalbą“, – sako meras Bronius Markauskas.

Į Lymaną siunčiamos priemonės prisidės prie miesto aplinkos tvarkymo, jo atstatymo, taip pat ir prie ugdymo proceso užtikrinimo. Šiuo metu čia nebeveikia nei viena fizinė mokykla – Lymano savivaldybėje įsteigti mokymosi punktai, kuriuose mokosi apytiksliai penki šimtai vaikų. Interneto stotelės užtikrins mokymosi kokybę, o keleivinis mikroautobusas – mokinių pervežimą.

Dar sausį Lymaną pasiekė greitosios pagalbos ir krovininis autobusiukas, generatoriai, kirviai, benzininiai pjūklai bei kita reikalinga parama, kuri, pasak Lymano mero Oleksandro Žuravliovo, yra itin naudinga ir kasdien naudojama.