Sparčiai augantis Klaipėdos rajonas ir toliau investuoja į švietimo įstaigų plėtrą. Planuojamos ir vykdomos ne tik naujų ugdymo įstaigų statybos, skiriamos dotacijos privačius darželius lankančių vaikų tėvams – ugdymo įstaigų plėtrai pasitelkiami ir inovatyvūs, mažiau kaštų reikalaujantys, bet visus standartus atitinkantys moduliniai nameliai. Tokių sprendimų rajone – jau ne vienas. Šį rudenį naujausias modulinis darželis atidarytas greta Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos.

„Didžiąją dalį biudžeto lėšų skiriame būtent švietimui, kad rajono vaikai gautų kokybiškas ugdymo paslaugas. Tvarkome ugdymo įstaigų infrastruktūrą, remontuojame pastatus, statome naujus. Technologijos tobulėja, statybų sektorius kone kasmet siūlo įvairių naujovių, tad ir mes ieškome alternatyvių sprendimų“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Naujame moduliniame Plikių darželyje veikia net septynios grupės, užpildytos visos vietos. Darželyje ugdoma net 130 vaikų. Viena grupė skirta lopšelinukams, dvi – priešmokyklinukams, dar keturiose grupėse ugdomi 3–5 metų vaikai.

Atskiras kabinetas įrengtas ir muzikos mokytojai, dar viena patalpa skirta pedagogams – čia jie gali atsispausdinti reikalingus dokumentus.

Pavasarį švietimo įstaigos vadovybė planuoja greta modulių įrengti ir liejamą gumos granulių dangą. Aikštelėje bus patogu žaisti ne tik vaikams, bet ir vesti bendrus renginius.

„Švietimas – vienas svarbiausių mūsų prioritetų. Suprantame, kaip svarbu ugdymo paslaugas gauti šalia namų. Todėl galima tik pasidžiaugti tokiais inovatyviais sprendimais, kurie sutrumpina pastatų statybos laiką, nes yra greičiau sumontuojami ir pagaminami, o tai leidžia kokybišką ir patvarų rezultatą pasiekti kur kas greičiau“, – sako Plikiuose apsilankiusi vicemerė V. Riaukienė.

Mokyklų ir darželių plėtra rajone

Per ateinančius kelerius metus rajone atsiras dar daugiau naujų vietų mokyklose ir darželiuose. Pasirašyta sutartis dėl mokyklos-darželio statybų Trušeliuose, rangovas teritorijoje jau pradėjo pirmuosius paruošiamuosius darbus. Per trejus metus čia bus pastatytas daugiafunkcis centras, kuriame bus ugdoma beveik 800 Klaipėdos rajono vaikų, taip pat čia veiks biblioteka, bus įrengtos erdvės kultūrai ir sportui, kuriomis galės naudotis vietos gyventojai.

Dar vienas darželis iki 2025-ųjų iškils Mazūriškiuose. Čia veiks 8 grupės, kurias galės lankyti 150 vaikų. Modulinį darželį planuojama statyti ir prie Gargždų lopšelio darželio „Saulutė“. Čia bus įkurtos 6 naujos grupės, veiklų salė ir du pagalbos vaikui specialistų kabinetai.

Darbai vyksta ir Priekulėje – prie Ievos Simonaitytės gimnazijos statomas priestatas. Rekonstruojama „Vaivorykštės“ gimnazija, modernizuojamas lopšelis-darželis „Saulutė“.

Planuose – ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pastato modernizacija. Priestatas planuojamas ir prie Ketvergių mokyklos, nes čia taip pat reikalingos papildomos klasės, dar vienas darželis projektuojamas Dercekliuose.

Visame Vakarų regione per nepriklausomybės metus jau pastatyta ir viena nauja mokykla. Duris ji atvėrė Klaipėdos rajone Jakuose. Dar vienas darželio priestatas iškilo Slengiuose, rekonstruotas ir Gobergiškės darželis. Šiemet prie Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinės mokyklos pastatyta 540 kv. m tentu dengta sporto salė.