Šiandien prie Klaipėdos rajono savivaldybės suplevėsavo Moldovos Respublikos vėliava. Tai – pagarbos ir draugystės simbolis atvykusiam Moldovos ambasadoriui Emil Druc bei konsului Radu Dan. Vizito metu jie siekia artimiau susipažinti su Klaipėdos rajonu, čia veikiančiu verslu. Susitikę su Klaipėdos rajono meru Broniumi Markausku jie domėjosi rajono ir regiono ekonomine situacija, planais, galimybėmis bendradarbiauti.

„Jau ne vienus metus palaikome draugiškus ryšius su Moldovos ambasada Lietuvoje. Mūsų istorija panaši, abi tautos – tiek lietuvių, tiek moldavų – kentėjo sovietines represijas, patyrė trėmimus. Tad kaip niekas kitas suprantame ir labai vertiname šios šalies norą ir ryžtą tapti Europos Sąjungos dalimi bei esame pasiruošę padėti, dalintis patirtimi, kad integracija būtų kuo sklandesnė. Esu įsitikinęs, kad draugiški ir šilti tarpusavio santykiai gali virsti ilgalaikiais projektais ir nuoširdžiu bendradarbiavimu“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Su Moldovos ambasadoriumi taip pat susitiko Lietuvos Respublikos Seimo narė, priklausanti Tarpparlamentinių ryšių su Moldovos Respublika grupei, Ligita Girskienė, Klaipėdos rajono vicemerė Violeta Riaukienė bei vizitą inicijavusi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Monika Vasylienė.

Po vizito Savivaldybėje ambasados atstovai išvyko į Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus. Jie taip pat lankysis asociacijoje „Klaipėdos regionas“, Drevernos mažųjų laivų uoste bei moderniame šeimos versle, palaikančiame verslo santykius su Moldova, – Petro Vasiliausko ūkyje.