Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamentas informuoja, kad 2023 m. birželio 5 d. trims kirų gaišenoms, rastoms Šnaukšų II-ame karjere, esančiame Jurjonų kaime, Dovilų seniūnijoje, Klaipėdos rajone, koordinatės 55.652616, 21.422910 (WGS), nustatytas labai patogeniško paukščių gripo H5N1 virusas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamentas ėmėsi veiksmų, kad būtų apsaugoti naminiai paukščiai nuo labai patogeniško paukščių gripo viruso. Apie tai informuoti paukštynų savininkai. Jiems nurodyta užtikrinti biologinio saugumo reikalavimų laikymąsi paukščių laikymo vietose.

Rudagalviai kirai – viena iš kelių kolonijas sudarančių jūrinių paukščių rūšių, kurie yra labai imlūs šiam paukščių gripo potipiui, todėl galimi dideli gaišimai šių paukščių perėjimo vietose.

Paukščių gripo viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Kontaktas su laukiniais paukščiai yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių virusas patenka ir į naminių paukščių laikymo vietas. Paukščių gripu sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Nuo ligos gali nugaišti visi ūkyje laikomi paukščiai.

Taip pat informuojame, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamentas toliau vykdo stebėseną aplinkoje ir renka vandens paukščių gaišenas dėl paukščių gripo ištyrimo.

Raginame būti budriais ir pranešti trumpuoju numeriu 1879 apie rastą laukinio vandens paukščio gaišeną.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento informacija