Penktadienį Klaipėdos rajone lankėsi kolegos iš Kauno rajono savivaldybės. Susitikimo metu dalytasi gerąja patirtimi, aptarti sunkumai, su kuriais tenka susidurti žiedinėms savivaldybėms, ir kiti aktualūs klausimai.

Kauno rajono savivaldybės delegacijai pristatyta Klaipėdos rajone diegiama gyventojo kortelė ir mobilioji aplikacija, Gargžduose įgyvendinami projektai – daugiafunkcio sporto centro statyba ir Kultūros centro renovacija, naujo detaliojo plano rengimas, kuriame numatyti pokyčiai centrinėje miesto dalyje, naujų ugdymo įstaigų statyba Sendvario seniūnijoje ir kiti darbai visame rajone.

Diskutuota ir apie narkotikų vartojimo bei rūkymo problemas mokyklose, įtraukųjį ugdymą, privačių darželių steigimą. Pasidžiaugta, kad Klaipėdos rajone tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius, mokama didžiausia kompensacija Lietuvoje – net 250 eurų.

Taip pat aptarti viešojo transporto klausimai – kaip Klaipėdos rajone jis organizuojamas dabar ir kokie pokyčiai laukia. Vėliau svečiai išvyko apžiūrėti praėjusiais metais duris atvėrusio Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro Jakų skyriaus.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė savivaldybių partneryste, galimybe dalytis patirtimi ir nagrinėti sunkumus bei sutarė šią bendrystę tęsti ir toliau.