Nauji metai Klaipėdos rajono antrokėliams prasidėjo ir naujų įgūdžių mokymusi – jiems startavo plaukimo pamokos. Jų metu netoli 600 moksleivių mokysis skirtingų plaukimo būdų, saugiai elgtis vandenyje ir prie jo bei stiprins savo sveikatą ir fizinį pasiruošimą.

Valstybei neskyrus finansavimo, Klaipėdos rajono savivaldybė pamokas baseine antrų klasių mokiniams nusprendė apmokėti iš savo biudžeto lėšų.

„Tobulinti plaukimo įgūdžius – be galo svarbu. Todėl, kai sužinojome, kad mūsų antrokėliams nebus skirtas Švietimo ir mokslo ministerijos finansavimas, nes „Klaipėdos baseinas“ juos galėjo priimti tik sausį, pasibaigus programos laikui, nekilo abejonių, jog būtina ieškoti sprendimo. Ir tai sėkmingai padaryta – sausio mėnesio pradžioje į pamokas baseine jau išskubėjo 570 mūsų antrokų. Iš Savivaldybės biudžeto tam skirta daugiau nei 31 tūkst. eurų“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

„Klaipėdos baseine“ antrokų laukia iš viso 18 pamokų, kurių metu vaikai mokysis pažinti vandenį ir įvairių plaukimo būdų, įgis saugaus elgesio žinių.

„Plaukimas gyvybiškai svarbus gebėjimas, kuris išlieka visą gyvenimą. Be to, šios pamokos padeda grūdintis, gerina sveikatą, turi daugybę kitų naudų. Siekdama užtikrinti visas sąlygas, Savivaldybė kompensuos ne tik plaukimo pamokas – Klaipėdos rajono antrokams nekainuos ir nuvežimas į baseiną Klaipėdoje ir iš jo. Tikiuosi, kad darbai vyks sėkmingai ir jau greitai Klaipėdos rajono moksleiviams važinėti į uostamiestį apskritai nebereikės – jie mokytis plaukti galės Gargždų daugiafunkciame centre, kuris jau netrukus bus pradedamas statyti“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.