Klaipėdos rajono  nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų nariai bei Savivaldybės atstovai sėmėsi gerosios patirties Latvijoje. Ne tik aplankytos įvairios nevyriausybinės organizacijos, bet ir su bendraminčiais pasidalyta idėjomis, generuotos naujos iniciatyvos bei dalyvauta kultūrinėse edukacijose.

Klaipėdos rajono atstovai dalyvavo susitikimuose su Kuržemės nevyriausybinių organizacijų (NVO) centro, vienijančio daugumą čia veikiančių NVO, vadove Maija Jankovska, taip pat jaunimo organizacijos „Kaktus“ vadybininku Tomu Girvaičiu  bei nevyriausybinių organizacijų „Meno ir technologijų centras“ bei „Kuržemės turizmo asociacija“ vadovu Arčiu Gustovskiu.

Organizacijos pristatė savo veiklas, organizuojamus festivalius bei vykdomus projektus. Dalyviams papasakota, kad Kuldygos senamiesčio dalis yra įtraukta į UNESCOnematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Čia negalimi jokie eksterjero ar interjero pakeitimai. Būtent todėl įrengtos dvi medžio restauravimo dirbtuvės, kur gyventojai gali savo rankomis restauruoti senovinius baldus ir medines interjero ir eksterjero detales.

Vėliau aplankyta seniau veikusi Kuldygos mokykla, kurios patalpose dabar įsikūrė dešimt nevyriausybinių organizacijų. Čia veikia Senjorų mokykla ir kitos organizacijos.

Klaipėdos rajono nevyriausybinių organizacijų atstovams aktuali tema – viešųjų paslaugų teikimas, rajone kuriasi nauji socialinių paslaugų teikėjai, todėl mokymų dalyviams suorganizuotas susitikimas su praėjusių metų gruodžio mėnesį visuomenei duris atvėrusio socialinių paslaugų dienos centro „Tilts“ vadovais, kurį lanko per 50 vaikų ir suaugusiųjų, turinčių įvairią negalią. Pristatytos naujai įrengtos erdvės, „Montesori“ metodikos taikymas ir pan.

Kvalifikacijos kėlimo kelionės metu aplankytas ir išmanusis kaimas Alsunga, kuri tapo katalikiškos bažnyčios centru Kuržemėje. Jos gyventojai – suitai (Šverinų palyda), o Alsunga jau daugiau nei 400 metų yra istorinis Suitų centras. Gyvendami izoliuotai jie išlaikė savo kultūrą ir papročius, unikalius geltonų ir raudonų atspalvių apdarus – tradicinius Kuržemės tautinius drabužius praturtino įvairiomis detalėmis. Taip pat gamina seniausius latvių valgius. Suitų folklorinis ansamblis „Suitu sievas“, įkurtas 1955 m., garsėja daugiabalsiu burdoniniu dainavimu, kurio dainos pristatytos ir Klaipėdos rajono delegacijos atstovams. 2009 m. suitų kultūrinė erdvė įtraukta į UNESCOnematerialiojo kultūros paveldo sąrašą.

Mokymų dalyviams suorganizuota ir kultūrinė programa, lankytasi Edolės pilyje, pakilta į Kuldygoje naujai pastatytą apžvalgos bokštą, pasivaikščiota Ventspilio senamiesčiu bei susipažinta su Alsungos istoriniais objektais.

Šie mokymai inicijuoti Klaipėdos rajono savivaldybės sudarytų ir antrus metus veikiančių bendruomeninių organizacijų ir nevyriausybinių organizacijų tarybų siūlymu, kaip priemonė megzti glaudesnį bendradarbiavimą su Latvijos nevyriausybinėmis organizacijomis, susipažinti su kaimyninės šalies nevyriausybinių organizacijų plėtros politika ir situacija bei pristatyti Klaipėdos rajoną už Lietuvos ribų.

Nuotraukoje – interaktyvi lėktuvo skulptūra. Visoje Kuldygoje daugiau nei 20 tokių interaktyvių objektų, kurie matomi naudojant išmaniąją programėlę.