Klaipėdos rajono savivaldybės investicijos į savo kelius – didžiausios Lietuvoje, tačiau tai – ne pabaiga ir Savivaldybė tempų mažinti nesiruošia. Planuojama, kad vos per kelerius metus rajonas pasikeis neatpažįstamai – vis daugiau gyventojų visose seniūnijose sulauks asfaltuotų gatvių, šaligatvių, apšvietimo. Planai išties ambicingi – vien šiuo metu visame Klaipėdos rajone vykdomi kelių rekonstrukcijos darbai, kurių vertė – beveik 23 mln. eurų.

„Nuolat augantis rajono gyventojų skaičių bei per 1000 km kelių, iš kurių apie 800 km – žvyrkeliai, įpareigoja skirti didelį dėmesį saugiai bei patogiai infrastruktūrai. Ji reikalinga tiek naujakurių kvartaluose, tiek senose gyvenvietėse, kur žmonės asfalto laukia dešimtmečius. Tad natūralu, kad finansavimas keliams turi augti, darbų apimtys turi didėti – todėl esame suplanavę ir vykdome tikrai daug darbų, kurių vertę skaičiuojame dešimtimis milijonų. Ir sustoti neplanuojame. Žinoma, didelės ambicijos reiškia ir išaugusį krūvį tiek Administracijos specialistams, tiek biudžetui, bet prabangos sustoti neturime. Gyventojams asfaltuoti keliai reikalingi dabar“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

VYKDOMI DARBAI

Doviluose atliekamas Kulių ir Laukų gatvių atkarpų kapitalinis remontas. Kulių gatvėje darbus vykdo UAB „Transjuda“, jų vertė – apie 323 tūkst. eurų. Darbus planuojama baigti šiemet. Laukų gatvėje remontą atlieką UAB „Telšių keliai“, jo vertė – 457 tūkst. eurų. Darbai bus baigti 2024 m. III ketv.

Gargžduose šiuo metu vykdomi Volungės, Lyros ir Rasos gatvių rekonstravimo darbai. Čia juos atlieka UAB „Inkomsta & Co“, jų vertė – daugiau nei 2,1 mln. eurų. Šiame kvartale bus įrengti paviršinių nuotekų šalinimo tinklai, apšvietimas, pėsčiųjų takai, o Rasos gatvėje – ir dviračių takas.

Taip pat atliekamas kapitalinis Kuršlaukio gatvės remontas, kurio vertė 615 tūkst. eurų. Darbus atlieka UAB „GT Transport“, jie bus baigti iki 2024 m. II ketv.

Darbai jau vyksta ir Gedimino, Palangos, Saulažolių, Vytenio, Gargždupio ir Žibučių gatvių kvartale. Čia bus ne tik paklotas asfaltas, bet ir įrengti paviršinių nuotekų šalinimo tinklai, apšvietimas, dviračių-pėsčiųjų takai, saugios pėsčiųjų perėjos. Darbus čia atlieka UAB „VVARF“, jų vertė – beveik 3,5 mln. eurų. Visus darbus planuojama baigti iki 2026-ųjų pabaigos. 

Ruošiamasi įrengti infrastruktūrą ir 130 gyvenamųjų namų kvartalui Gargžduose. Skaičiuojama, kad infrastruktūros sukūrimas Savivaldybei kainuos beveik 789 tūkst. eurų. Darbus suplanuota baigti iki 2025-ųjų metų pabaigos.

Endriejavo seniūnijos Žadeikių kaime atliekamas paprastasis Viržintų gatvės remontas, kurio vertė – 60 tūkst. eurų bei Liepos gatvės dalies remontas už 30 tūkst. eurų. Tvarkoma ir Dievupio gatvės dalis Ližių kaime, darbų vertė – 30 tūkst. eurų. Darbus planuojama baigti per šiuos metus.

Kretingalės seniūnijoje Girkaliuose remontuojama Pievų gatvė. Darbų vertė – 90 tūkst. eurų, jie bus baigti šiemet. Taip pat vykdomas Pavasario gatvės remontas Kretingalės miestelyje. Čia darbus atlieka UAB „Kesrama“, jų vertė per 326 tūkst.

Vėžaičių seniūnijoje Rudaičių kaime už 150 tūkst. eurų bus atliekamas Vingio gatvės remontas. Taip pat už 180 tūkst. eurų bus remontuojama Žvelsos gatvė Tilvikuose. Darbai planuojama prasidės kitų metų pavasarį ir bus užbaigti iki 2024-ųjų pabaigos.

Priekulės seniūnijoje už 1,4 mln. eurų bus atliekamas Vaškių gatvės, einančios per Mickų, Vaškių ir Kliošių kaimą, remontas. Jau turimas projektas ir bus perkama ranga, o darbus planuojama pradėti kitų metų vasarą, o baigti iki 2026 m. III ketv.

PERKAMI DARBAI

Šiuo metu vykdoma Pašto g. Jakuose, Sendvario seniūnijoje, ekspertizė, po kurios bus perkami defektų ištaisymo ir pabaigimo darbai. Darbus planuojama baigti iki 2024 m. III ketv., jiems reikės apie 206 tūkst. eurų.

Sendvario seniūnijoje jau perkami Stonės gatvės Mazūriškiuose bei Vėtrungės gatvės Gvildžiuose kapitalinio remonto darbai. Planuojama, kad jiems prireiks daugiau nei 2,1 mln. eurų. Šiose gatvėse bus įrengti paviršinių nuotekų šalinimo tinklai, paklotas asfaltas, įrengtas pėsčiųjų takas. Darbus planuojama baigti iki 2025-ųjų metų pabaigos.

Vykdomas ir Veiviržėnų miestelio Klaipėdos ir Laisvės gatvių šaligatvių tiesimo, rekonstravimo pirkimas. Darbus čia planuojama atlikti iki 2025-ųjų pabaigos.

Perkami rangos darbai Taikos gatvės Gargžduose renovuotų namų kvartalui už 1,2 mln. eurų. Darbus atlikti planuojama iki 2026-ųjų pabaigos.

Taip pat ieškoma rangovo Jokšų tiltui Priekulės seniūnijoje. Juos bus atkurtas susisiekimas su Svencelės kaimu, tiltu galės važiuoti tiek automobiliai, tiek dviračiai, judėti pėstieji. Planuojama darbų vertė – 1,2 mln. eurų, jų pabaiga – 2026-aisiais.

VYKSTA PROJEKTAVIMAS

Šiuo metu vyksta  Dauparų-Kvietinių seniūnijoje esančių Statybininkų ir Priemiesčio gatvių ir Gargžduose esančios Statybininkų gatvės projektavimas. Su Lietuvos automobilių kelių direkcija derinamos nuovažos į jai priklausančius kelius, o vėliau bus perkami rangos darbai. Skaičiuojama, kad darbų vertė sieks daugiau nei 2,7 mln. eurų ir jie bus baigti iki 2026-ųjų pabaigos.

Gargžduose projektuojamas 51 gyvenamųjų namų kvartalo infrastruktūros įrengimas, planuojama darbų vertė – 600 tūkst. eurų, jų pabaiga – 2026-ųjų II ketv.

Projektuojama ir Mažosios Lietuvos gatvė Dovilų seniūnijoje. Čia bus asfaltuojama 2,2 km atkarpa, o darbų vertė, skaičiuojama, viršys 1,8 mln. eurų. Darbų pabaiga planuojama 2026 m. III ketv.

Projektuojamos ir likusios Laukų ir Kulių gatvių Dovilų seniūnijoje atkarpos. Darbams Laukų gatvėje palei „Aibės“ parduotuvę reikės 400 tūkst. eurų. O Kulių gatvei – 280 tūkst. eurų. Šalia Ketvergių pagrindinės mokyklos projektuojama triukšmą slopinanti sienelė, skaičiuojama, kad darbai atsieis 180 tūkst. eurų. Darbų pabaiga planuojama 2025 m. pabaigoje – 2026 m. pradžioje.

Šiuo metu vykdomos žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros, kad būtų galima atlikti Priekulės seniūnijoje esančio kelio Priekulė–Liaunai–Mėželiai kapitalinio remonto darbus. Planuojama, kad iš viso šio projekto vertė gali siekti 3 mln. eurų.  Jo pabaiga – 2026 m. IV ketv.

Taip pat Priekulės seniūnijoje už 3 mln. eurų planuojama atlikti kapitalinį Santakos gatvės Voveriškiuose, Butkų gatvės Butkuose ir Rokų gatvės Rokuose remontą. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai. Gatvių remontą planuojama atlikti iki 2026-ųjų pabaigos.

Kretingalės seniūnijoje Karklės kaime ruošiamasi Karklininkų gatvės rekonstrukcijai, šiuo metu vyksta projektavimo darbai. Iš viso šios gatvės remontas kainuos – apie 600 tūkst. eurų. Taip pat projektuojamos ir Kretingalės bei Malūnų gatvės Kalotės kaime. Šių gatvių rekonstrukcijos vertė – 350 tūkst. eurų. Darbų pabaiga planuojama 2026 m. II–III ketv.

Mazūriškių kaime Sendvario seniūnijoje projektuojama Juodžemių gatvė. Projektavimą planuojama baigti 2024 m. III ketv.

Taip pat šiuo metu vyksta žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros dėl Jurgaičių ir Šilelių gatvių, einančių per Mazūriškių ir Klipščių kaimus. Čia bus tvarkomos ne tik gatvės, bet ir įrengiami pėsčiųjų-dviračių takai.

Informaciją apie Klaipėdos rajono kelius rasite Savivaldybės interneto svetainėje https://klaipedos-r.lt/keliai/.